В Україні збільшилася кількість фальсифікату горілки та цигарок: Де продають небезпечну продукцію

В Україні під час повномасштабної війни збільшилась частка тіньового ринку підакцизної продукції. Держбюджет в умовах гострого дефіциту недоотримує десятки мільярдів гривень на рік. Стало відомо, де продають небезпечну продукцію, передають Патріоти України.

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев прокоментував складну ситуацію на ринку алкогольної та тютюнової продукції. Він заявив, що нелегальний спирт подешевшав за три місяці з 90 до 50 грн.

Депутат Верховної Ради повідомив, що офіційні обсяги виробництва відрізняються від реальних – можна з ймовірністю стверджувати, що далеко не весь спирт потрапляє на легальний ринок:

"Ми рекомендуватимемо Державній податковій службі, митниці, правоохоронним органам разом провести контроль виробництва спирту, тютюнових виробів, палива. Вони мають провести заходи щодо контролю, перевірити хронометраж на всіх підприємствах. Якщо ж контроль не допоможе, комітет звертатиметься до уряду з рекомендацією прийняти кадрові рішення".

Гетманцев наголосив, що щорічно скарбниця втрачає через тіньовий ринок від 30 млрд грн до 1 млрд доларів. Діють злочинні угруповання.

Фальсифікують як українські, так і міжнародні торгові марки цигарок. Їх продають як усередині країни, так і за кордоном. Контрафакт алкоголю та цигарок можна вільно купити в інтернет-магазинах – за заниженими цінами.

В онлайн-магазинах продають "горілку в тетрапаках", хоча реалізації у такій тарі заборонено. Причому, продавці не приховують, що продукція без акцизів.

Україні, яка готується до вступу до Європейського Союзу, важливо мінімізувати контрабанду. Громадяни повинні дотримуватися законів та сплачувати податки. Бюджет страждає – втрачаються величезні кошти, які можна було б спрямувати на потреби армії, зокрема на зарплати.

Легендарний хітмейкер Юрій Рибчинський розповів про сина та онука, які пішли в ТрО

четвер, 23 травень 2024, 20:28

Український автор хітів, народний артист України Юрій Рибчинський розповів про добровільне приєднання сина та онука до ТрО. Зокрема, в інтерв'ю для YouTube-проєкту ТСН.ua "Наодинці" хітмейкер зізнався, що він не відмовляв рідних від такого рішення, пер...

"Виникла велика проблема": Мер Франківська поскаржився на мобілізацію

четвер, 23 травень 2024, 20:00

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків повідомив, що комунальним підприємствам міста бракує майже 300 працівників. Причиною кадрового дефіциту очільник міста називає мобілізацію — багато івано-франківських комунальників служать у лавах ЗСУ. Про це він ...