В Україні збираються офіційно змінити назву Грузії

Тбілісі

У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про використання в Україні історичної назви Грузії Сакартвело. Картка документа під номером 9329 з'явилася на сайті парламенту.

У пояснювальній записці зазначається, що Тбілісі вже 15 років переконує міжнародних партнерів відмовитися від назви Грузія, яка вважається русифікованою, а саме найменування - російським.

Грузини просять використовувати історичну назву їхньої країни - Сакартвело.

"Назву Грузія використовують у світі близько 20 країн, зокрема й Україна. Більшість із цих країн, це країни пострадянського простору або ті, які зазнавали значного радянського впливу. Грузією цю державу іменують у Росії, Грузія - це імперська назва, а той же переклад Georgia - результат перекладу з російської", - йдеться у пояснювальній записці.

Ініціатори постанови пояснили, що в офіційних документах від назви Грузія відмовилися вже низка країн, зокрема Південна Корея, Литва, Ізраїль та Японія.
"Відносини України з Грузією глибокі й багатогранні, проте одним із кроків додаткового зближення з боку України може бути, офіційне використання історичної назви Грузії - Сакартвело", - додали ініціатори постанови.
Крім того, у проєкті постанови пропонується грузинський народ (грузинів) називати картвелами.

Наближається найсильніша у вересні магнітна буря: Як підготуватися до неї

понеділок, 25 вересень 2023, 6:58

Вже 26−28 вересня нашу планету накриє дуже сильна магнітна буря, хоча її рівень і не досягне найвищого показника G5. Такі екстремальні бурі можуть загрожувати не лише електромережам та іншій земній інфраструктурі, а й навіть самому життю на планеті, п...

Наче мультяшний красень Дамбо: У глибинах Тихого океану зафільмували рідкісного восьминога (відео)

понеділок, 25 вересень 2023, 3:25

Восьминіг, схожий на головного героя фільму Діснея 1941 року, плавав за допомогою своїх плавників, схожих на вуха. Рідкісний восьминіг Дамбо був знятий на відео за допомогою дистанційно керованого апарату в північній частині Тихого океану. Він потрапив...