В Україні змінять правила бронювання: Хто втратить право на "захист" від мобілізації

Джерела NV в уряді України повідомили, що через зростання кількості заброньованих з липня зменшилась кількість мобілізованих. Зокрема кількість бронювань зросла завдяки цифровізації процедури на порталі Дія, передають Патріоти України.

У результаті з 20 жовтня бронювання призупинили задля проведення аудиту заброньованих та перегляду критеріїв визначення критичної важливості підприємств для економіки України. У перші ж дні аудиту комісія уряду виявила близько 40 тисяч військовозобов'язаних, які заброньовані з порушеннями порядку бронювання.

У суботу, 26 жовтня також стало відомо, що уряд обговорює зміни до постанови № 76, яка регламентує порядок бронювання військовозобов'язаних. Розповідаємо, які пропозиції змін в процедурі мають урядовці.

1. До переліку критично важливих підприємств не може потрапити організація, зарплата працівників якої не перевищує 19 000 грн на місяць. Урядовці вважають, що такий критерій принесе в бюджет через податки мільярди гривень на місяць. Підприємства також муситимуть подавати щомісячну звітність про розмір зарплатні працівників.

2. Обласні військові адміністрації можуть позбавити права надавати підприємствам статус критично важливих або ж, згідно з іншим варіантом, це рішення місцева влада прийматиме спільно з ТЦК.

3. Кількість заброньованих на критично важливих підприємствах можуть скоротити, наприклад, у військовій промисловості чи енергетиці, зі 100% квоту на бронь понизять до 70−90%.

Згоди по жодному з варіантів урядовці ще не дійшли.

«Ці зміни мають між собою узгодити Мінекономіки та Міноборони, але поки відомства не можуть домовитись. Схоже, рішення буде прийматись на вищому рівні, не виключено, що президентом Володимиром Зеленським», — резюмує співрозмовник NV Бізнес в КМУ.

Щоправда, з огляду на запропоновані варіанти бронювання, незрозуміло, як влада пропонує боротись із корупцією. Якщо представники ТЦК і ОВА разом вирішуватимуть критичну важливість підприємства для економіки регіону, то теоретично це може спричинити навіть зростання рівня корупції в цих установах.

Наприклад, 24 жовтня ДБР повідомили про підозру керівнику Тернопільського ТЦК, якого затримали під час отримання хабаря — талонів на тисячу літрів пального. Раніше слідчі виявили $13 000 доларів та 73 000 грн готівкою в авто посадовця. А у трьох працівників Голосіївського ТЦК слідчі ДБР виявили понад 1,2 млн доларів і 45 000 євро готівкою, а також 11 автомобілів преміумкласу вартістю приблизно $100 000 кожний.

Сюжет достойний пригод Індіани Джонса: Пара американських археологів після 40 років розкопок знайшла гробницю першого правителя Мая з незліченними скарбами (відео)

понеділок, 14 липень 2025, 23:57

Археологи з Г’юстонського університету вперше успішно розкопали королівську гробницю в стародавньому місті Мая Караколь, розташованому в сучасних лісах Белізу. Гробниця, що належала Те Кааб Чаку — першому відомому правителю міста та засновнику королівс...

Індексація пенсій під питанням? Ось про які зміни попередили українців

понеділок, 14 липень 2025, 23:25

В Україні хочуть запровадити єдиний формат для індексації пенсійних виплат. Так, спеціальні пенсії більше не будуть прив'язані до зростання зарплат. Про це розповіла на YouTube-каналі "Що з економікою" міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, пе...