В Україні змінилися правила реєстрації безробітних: У центрі зайнятості озвучили нові вимоги

В Україні набув чинності новий порядок реєстрації безробітних та ведення обліку громадян, які активно шукають роботу. Що саме змінилося для українців, докладно розповіли у прес-службі Державного центру зайнятості, передають Патріоти України.

За новими правилами, для отримання статусу безробітного громадянам потрібно надати військово-обліковий документ. Учасники бойових дій подають посвідчення учасника бойових дій.

Крім того, заяву про придбання/оновлення статусу зареєстрованого безробітного або його припинення можна тепер передавати через веб-портал або мобільний додаток, а не лише особисто звернувшись до центру зайнятості.

Які ще нові правила ввели для безробітних

  1. Статус безробітного тепер може отримати член добровольчого формування територіальної громади, який згідно із законодавством уклав контракт добровольця територіальної оборони на безоплатній основі.
  2. Днем подання заяви про надання (відновлення) статусу та заяву про призначення (відновлення) виплати допомоги з безробіття вважається дата їх реєстрації у центрі зайнятості. Рішення про призначення статусу або перереєстрацію призначається того ж дня.
  3. Для визначення можливостей працевлаштування, ступеня мотивації людини до пошуку роботи проводиться профіль як осіб, які шукають роботу (за потреби), так і зареєстрованих безробітних. За результатами такої оцінки для зареєстрованих безробітних складається індивідуальний план працевлаштування. Відмова від його підписання є основою припинення статусу.
  4. За сприяння у працевлаштуванні людина може звернутися до будь-якого центру зайнятості, зручного для відвідування, незалежно від зареєстрованого місця проживання (перебування). Лише внутрішньо переміщені особи можуть зареєструватися як безробітні у центрі зайнятості за місцем реєстрації як ВПО.
  5. Процедура перереєстрації безробітних може відбуватися за наявності рішення про повернення суми матеріального забезпечення та вартості соціальних послуг, наступна перереєстрація або чергова реєстрація безробітного можлива лише за умови повернення коштів і не раніше ніж через 90 календарних днів з дня припинення попередньої реєстрації

Бережіться! Українці залишаються без квартир: Як працюють нові схеми "чорних" кредиторів

субота, 24 лютий 2024, 10:38

Українці часто залишаються без житла через кредити. Так, низка компаній дають кошти в борг під заставу нерухомості. До прикладу, одна з компаній пропонує кредит під заставу квартири від 18% річних у гривні, однак це мінімальна ставка. За вимогою Нацбан...

Олексій Залевський згадав про секс з представником своєї статі і розповів, чому всі найвідоміші чоловіки його професії - геї (відео)

субота, 24 лютий 2024, 9:14

Дизайнер і стиліст Олексій Залевський зізнався, що три десятиліття тому мав інтимний досвід з чоловіком, але не може назвати себе геєм, оскільки більше секс з представниками своєї статі не практикував. Він також підтвердив, що в дизайнерській спільноті...