
Місто, якому близько 2500 років розташоване на території сучасного Білгорода-Дністровського Одеської області. Та мало хто з туристів, які відвідують фортецю Аккерман, знає про це, передають Патріоти України.
Розкопане грецьке місто знаходиться справа від мосту до фортеці. Там немає табличок, ніхто не роздає буклети. А це місце могло б стати туристичною Меккою.
Найцікавіші факти про Тіру:
- Збереглося 11-12 га території за межами середньовічної фортеці, де знайдені культурні нашарування античної доби. Розкопано залишки житлових кварталів IV ст. до н. е. — IV ст. н. е. й оборонних споруд кінця IV ст. до н. е. — середини ІІІ ст. н. е.
- На ранньому етапі кількість мешканців не перевищувала 2,5 тис. осіб. Проте, судячи зі знахідок керамічного посуду, торгівля велася з Іонією, Хіосом, Істрією, Аттікою. Місто досягає певного розквіту. Зберігся напис, що містив список грошових внесків членів Афінського морського союзу в 425-424 рр. до н. е.
- У 56-57 рр. під час намісництва на Нижньому Дунаї легата Мезії Плавція Сільвана в Тірі вводиться нове літочислення. Цю подію багато дослідників пов’язують із включенням Тіри до складу римської провінції Мезії. Добровільне підкорення Тіри Риму було спричинене необхідністю захисту від варварів.
- Житлові будинки римського часу були відкриті на північ від цитаделі. Дворики мостилися кам’яними плитами з підсипкою керамічного бою. Східний будинок мав не тільки житлові, а й господарсько-виробничі приміщення. В одному з них знаходився круглий кам’яний чан, були відкриті дві домниці для виплавки заліза. Поряд із ними була знайдена велика кількість шлаків, вугілля, шматки заліза та уламки залізних виробів. У цьому ж будинку була і піч для випалення кераміки.
- Крім того, у приміщеннях було виявлено два скарби. Один із них складався з 31 римського денарія, 149 тірських мідних монет, одного ольвійського тетрасарія часу Септімія Севера, золотого персня із зображенням Гермеса на щитку і золотого кільця у вигляді змії. Інший скарб складався з 5 денаріїв і 52 тірських монет, найпізніші з яких були викарбовані за Каракалли.
- У перші століття нашої ери Тіра продовжувала залишатися античним центром. Окрім греків у місті жили представники варварських племен, що мешкали в регіоні: фракійців, пізніх скіфів, а також якась частина представників римських провінцій.
Скільки ж неймовірного має Україна! А ви б хотіли побувати там? Якщо були, то діліться враженнями!
Звільнений з російського полону боєць полку "Азов" Національної гвардії України Артем Дубина згадав історію, як три роки тому, 18 квітня, його "вбили" на Азовсталі. По рації надійшло повідомлення, що він "двохсотий", але Артем вижив. Свою історію Артем...
В Росії суддя Петроградського районного суду Петербурга засудив 19-річну Дар'ю Козирєву до 2 років і 8 місяців колонії у справі про «дискредитацію» армії - під час своєї промови дівчина засвідчила силу українців та зізналася, що Україна вже перемогла. ...