В Україні знаходиться одне з найстаріших міст світу! Цікаві факти про Тіру

Місто, якому близько 2500 років розташоване на території сучасного Білгорода-Дністровського Одеської області. Та мало хто з туристів, які відвідують фортецю Аккерман, знає про це, передають Патріоти України.

Розкопане грецьке місто знаходиться справа від мосту до фортеці. Там немає табличок, ніхто не роздає буклети. А це місце могло б стати туристичною Меккою.

Найцікавіші факти про Тіру:

  • Збереглося 11-12 га території за межами середньовічної фортеці, де знайдені культурні нашарування античної доби. Розкопано залишки житлових кварталів IV ст. до н. е. — IV ст. н. е. й оборонних споруд кінця IV ст. до н. е. — середини ІІІ ст. н. е.
  • На ранньому етапі кількість мешканців не перевищувала 2,5 тис. осіб. Проте, судячи зі знахідок керамічного посуду, торгівля велася з Іонією, Хіосом, Істрією, Аттікою. Місто досягає певного розквіту. Зберігся напис, що містив список грошових внесків членів Афінського морського союзу в 425-424 рр. до н. е.
  • У 56-57 рр. під час намісництва на Нижньому Дунаї легата Мезії Плавція Сільвана в Тірі вводиться нове літочислення. Цю подію багато дослідників пов’язують із включенням Тіри до складу римської провінції Мезії. Добровільне підкорення Тіри Риму було спричинене необхідністю захисту від варварів.
  • Житлові будинки римського часу були відкриті на північ від цитаделі. Дворики мостилися кам’яними плитами з підсипкою керамічного бою. Східний будинок мав не тільки житлові, а й господарсько-виробничі приміщення. В одному з них знаходився круглий кам’яний чан, були відкриті дві домниці для виплавки заліза. Поряд із ними була знайдена велика кількість шлаків, вугілля, шматки заліза та уламки залізних виробів. У цьому ж будинку була і піч для випалення кераміки.
  • Крім того, у приміщеннях було виявлено два скарби. Один із них складався з 31 римського денарія, 149 тірських мідних монет, одного ольвійського тетрасарія часу Септімія Севера, золотого персня із зображенням Гермеса на щитку і золотого кільця у вигляді змії. Інший скарб складався з 5 денаріїв і 52 тірських монет, найпізніші з яких були викарбовані за Каракалли.
  • У перші століття нашої ери Тіра продовжувала залишатися античним центром. Окрім греків у місті жили представники варварських племен, що мешкали в регіоні: фракійців, пізніх скіфів, а також якась частина представників римських провінцій.

Скільки ж неймовірного має Україна! А ви б хотіли побувати там? Якщо були, то діліться враженнями!

Остап Бендер був би в шоці: Чим сучасна Бразилія розчарувала знаного поціновувача туристичних локацій та екзотичного фльора

вівторок, 13 травень 2025, 18:42

В часи Першої та Другої світових воєн, як і в нестабільні міжвоєнний та післявоєнні періоди, Латинська Америка, перед усім тоді процвітаючі Аргентина і Бразилія, видавалась змученим економічними негараздами та політичними тривогами європейцям "Землею ...

Варто знати! Які умови призначення пільгових пенсій - пояснення Пенсійного фонду

вівторок, 13 травень 2025, 17:52

Пенсійний фонд України розповів про умови призначення пільгових пенсій. Про це йдеться в матеріалі ПФУ, передають Патріоти України. Умови призначення пільгових пенсій визначені частинами 1 – 3 статті 114 та Прикінцевими положеннями Закону України від 0...