В українців можуть забрати частину пенсії: Стало відомо, у кого і скільки та на яких підставах

В Україні згідно із законом можуть урізати частину пенсії, а кошти спрямувати на погашення заборгованості чи виконання зобов'язань. Забрати можуть до 50% виплати. Про це повідомляє видання "На пенсії", передають Патріоти України.

Вирахування з пенсій можуть проводитися на підставі судових рішень, ухвал, постанов та вироків (щодо майнових стягнень), виконавчих написів нотаріусів та інших документів.

Розмір відрахування з пенсії обчислюється із суми, що належить пенсіонеру до виплати, – повідомляють фахівці Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області.

Так, із пенсії може бути відраховано не більше 50% її розміру:

  • на утримання членів сім'ї (аліменти);
  • на відшкодування збитків від розкрадання майна підприємств та організацій;
  • на відшкодування пенсіонером збитків, завданих каліцтвом або іншим заподіянням шкоди здоров'ю, а також у зв'язку зі смертю потерпілого;
  • на повернення отриманих зайвих сум заробітної плати у передбачених законом випадках.

В інших видах стягнень може бути відраховано трохи більше 20% пенсії. Зазначимо, при цьому також очікується підвищення пенсій у 2023-му.

У бюджеті на 2023 рік Кабмін зарубав усю соціалку: в умовах дефіциту коштів відмовилися і від індексації пенсій, і підвищення мінімалки. Єдине підвищення пенсій, яке має відбутися, – щорічне осучаснення.

Його запровадили ще 2017 року. Один із авторів "осучаснення" ексміністр соцполітики Андрій Рева розповідає OBOZREVATEL: ідея такого механізму полягала в тому, щоб підвищувати пенсії навіть в умовах нульової інфляції (раніше виплати підвищували лише на рівень зростання цін). Залежність від інфляції у формулі осучаснення залишилася. Завдяки цьому, за розрахунками Реви, у 2024-му пенсії підвищать на 24%.

Дівчина помила волосся кока-колою та похизувалась результатом (відео)

середа, 31 травень 2023, 12:15

Багато дівчат мріють про блискуче і об'ємне волосся, але не завжди можна домогтися такого ефекту за допомогою шампунів. Тому найчастіше доводиться вдаватися до послуг професіоналів, але вартість їхніх послуг зашкалює. Що робити, якщо немає можливості п...

"Ми абсолютно беззахисні": У російських аеропортах почали панічно боятися дронів

середа, 31 травень 2023, 11:45

У Росії на даний момент немає регламентів для закупівлі та установки спеціальних захисних засобів, тому російські аеропорти не можуть захиститися від атак безпілотників, передають Патріоти України. Як повідомляють російські "Известия", представники аер...