В Україні згідно із законом можуть урізати частину пенсії, а кошти спрямувати на погашення заборгованості чи виконання зобов'язань. Забрати можуть до 50% виплати. Про це повідомляє видання "На пенсії", передають Патріоти України.
Вирахування з пенсій можуть проводитися на підставі судових рішень, ухвал, постанов та вироків (щодо майнових стягнень), виконавчих написів нотаріусів та інших документів.
Розмір відрахування з пенсії обчислюється із суми, що належить пенсіонеру до виплати, – повідомляють фахівці Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області.
Так, із пенсії може бути відраховано не більше 50% її розміру:
В інших видах стягнень може бути відраховано трохи більше 20% пенсії. Зазначимо, при цьому також очікується підвищення пенсій у 2023-му.
У бюджеті на 2023 рік Кабмін зарубав усю соціалку: в умовах дефіциту коштів відмовилися і від індексації пенсій, і підвищення мінімалки. Єдине підвищення пенсій, яке має відбутися, – щорічне осучаснення.
Його запровадили ще 2017 року. Один із авторів "осучаснення" ексміністр соцполітики Андрій Рева розповідає OBOZREVATEL: ідея такого механізму полягала в тому, щоб підвищувати пенсії навіть в умовах нульової інфляції (раніше виплати підвищували лише на рівень зростання цін). Залежність від інфляції у формулі осучаснення залишилася. Завдяки цьому, за розрахунками Реви, у 2024-му пенсії підвищать на 24%.
Суд має право накласти арешт на майно ухилянта, зокрема, на нерухомість (квартиру чи будинок). Але існують випадки, коли єдине житло такого військовозобов’язаного громадянина не можуть відчужити. Про це на порталі "Юристи.UA" написав адвокат Юрій Айваз...
Навіть оренда житла, особливо у столиці, продовжує залишатися розкішшю для багатьох мешканців Києва. Купити ж квартиру є й зовсім нездійсненною мрією в силу постійного подорожчання нерухомості, передають Патріоти України. Так, за даними Державної служб...