
З Іраку додому повернулися двоє українських громадян - Євген Фоменков та Олександр Санпітер. Їх ще у липні 2017 року захопили й утримували на території цієї країни, передають Патріоти України.
Повернення українців додому стало можливим завдяки спільній і послідовній роботі Офісу Президента, Міністерства закордонних справ та інших державних структур.
В Україну повернулися Євген Фоменков та Олександр Санпітер, яких захопили й утримували на території Іраку з липня 2017 року. Володимир Зеленський особисто координував процес звільнення українців.
"Хочу, щоб кожен знав: ми пам'ятаємо про всіх, хто незаконно утримується в інших країнах. І ми робимо все можливе, щоб вони швидше повернулися на батьківщину", – наголосив президент.
Глава МЗС України Дмитро Кулеба запевнив, що "Україна ніколи не кине свого громадянина напризволяще", де та в яку ситуацію людина б не потрапила.
Водночас уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова наголосила, що поверненню українців на батьківщину передувала значна системна робота.
Єврокомісія пропонує подовжити тимчасовий захист для українських біженців у ЄС ще на рік, адже війна в Україні триває, тобто до березня 2028-го. Пропонується й запровадити обмеження: у статусі можуть відмовляти військовозобов’язаним українцям, насампер...
В Україні запускають проєкт "Хати Надросся" з ревіталізації старих традиційних сільських будинків. Першою відновити хату планують у селі Пугачівка Білоцерківського району Київської області. Про це повідомили ініціатори проєкту – громадська організація ...