Коли в країні війна, будь-яка людина може потрапити в скрутну ситуацію. У тому числі, коли єдиний можливий дах над головою – тонка бляшанка автомобільного кузова. Кілька секретів від “Авто 24” допоможуть пережити цей непростий період, зазначають Патріоти України.
Жити в машині – це дещо інше, ніж ночівля в салоні на березі річки після пікніка на травневі свята. Тут на вас чекають зовсім інші виклики, про які краще знати завчасно. Вам треба буде:
І це саме те, чого непросто досягти, не маючи повноцінної стаціонарної домівки.
Відразу зрозумійте, що жити в машині – не значить жити безкоштовно. Гроші будуть потрібні на пальне для авто та його ремонт, на гарячу їжу (або пальне для її приготування), на душ, туалет та інші засоби гігієни. Зрозуміло, що ви не відмовитесь від мобільного зв’язку та інтернету.
Якщо, живучи в машині, ви матимете роботу офлайн, вам потрібні будуть додаткові кошти на підтримання у пристойному вигляді вашого одягу. Його треба буде десь прати та прасувати. Власне, в період пошуку роботи це буде теж дуже важливо.
Мабуть, не варто говорити, що найкращим варіантом для мешкання був би фургон або мінівен, але у скрутній ситуації обирати не доводиться. В будь-якому випадку дуже корисним буде великий багажник, причому з можливим доступом з салону – як це буває в хетчбків та універсалів та лише іноді – в седанів.
Якщо мінівен вам не світить, можна трохи модернізувати наявний седан або хетчбек: прибрати зайве сидіння (його можна здати на найближчий шрот-“розборку”), купити економний LED-світильник під розетку прикурювача, придбати спальний мішок або надувний матрац. Вікна дуже бажано устаткувати фіранками, а більш природній вигляд матиме тонування, хоча б дешевою плівкою. Як варіант – розкладні сонцезахисні екрани (обирайте не блискучі) та напівпрозорі шторки на присосках.
Не забувайте, що під час тривалого простою акумулятор машини сідає, тож треба буде або підзаряджати його від пристрою на 220 В, або під час поїздок містом уникати низьких обертів двигуна, щоб генератор давав батареї добрий струм.
Нарешті, обов’язково подбайте про те, щоб вашу машину не вкрали. Адже у вашій ситуації ви в такий спосіб позбудетесь не лише транспорту, а й домівки.
Людина, яка не має домівки і живе в машини, у багатьох співгромадян не викликає особливих симпатій. Місцева поліція також не буде в захваті від такого мешканця на підвідомчій території. Тому вам краще приховувати цей факт від оточуючих.
Саме зупинка на ночівлю виказує в машині імпровізований автодім, треба відпрацювати правильну тактику – щоб залишене на ніч авто мало природній вигляд.
Ваша машина не повинна залишатись на ніч сама посеред вільного простору – наприклад, на порожній парковці супермаркету. Так само ви отримаєте надмірну дозу уваги, якщо займете чиєсь “улюблене” місце в забитому машинами дворі у спальному районі. Тож у пошуку місця паркування на ніч потрібен гнучкий і навіть творчий підхід.
Тривале життя у походних умовах накладає відбиток на людину. Цього треба уникати.
Жити в автомобілі неприродньо для людини, тому треба відразу налаштовуватись на те, що це винятковий і тимчасовий варіант. Важливо у такій ситуації, як кажуть, не “опускатись”, тримати себе у формі – як у фізичній, так і в моральній. Тобто головним буде не підтримувати своє життя в машині, а робота над поверненням до нормального життя.
На гірськолижному курорті Драгобрат загинула дівчина. Відомо, що вона не втрималась під час підйому на гору. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на місцевий портал Mukachevo.net. На гірськолижному курорті Драгобрат трагічно загинула туристка. За...
В Україні, як і в усьому світі, шукають можливість зменшити кількість відходів. Зокрема, в нашій державі запланували зробити особливу ТЕЦ. . Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури планує будівництво теплоелектроцентралей (ТЕЦ), які ...