Вакцинація вчителів та студентів: Шкарлет розповів, кого не допустять до навчального процесу з 1 вересня

школа
Наприкінці липня цього року уряд ухвалив постанову, визначивши порядок роботи навчальних закладів у разі посилення карантинних заходів. Зокрема, це стосувалося вакцинації працівників сфери освіти, передають Патріоти України.

Так, якщо якийсь регіон вийде з «зеленої» карантинної зони, перейшовши у «жовту», «помаранчеву» або «червону», то відвідування навчальних закладів, а також проведення в них масових заходів заборонять, якщо у менш 80 відсотків персоналу не буде документів про повну вакцинацію. Навчання в таких регіонах продовжать у дистанційному або змішаному режимі. Про це під час «Сніданку з 1 + 1» говорив і міністр освіти і науки Сергій Шкарлет напередодні початку нового навчального року.

За його інформацією, в Україні вакциновано до 35% вчителів, ситуація в різних регіонах відрізняється: у Київській області 90% щеплених від COVID, у Житомирській і Львівській — понад 55%, а на Волині — менше 10% вакцинованого персоналу.

«В університетах є автономія. Їм простіше. Крім того, студенти — дорослі люди, вони можуть вакцинуватися», — додав міністр. Він також зазначив, що студентам, які не зробили щеплення, не можуть заборонити поселення у гуртожиток — на даний момент жодних вимог та нормативних документів з цього приводу немає. Стосовно вакцинації найменших українців, то Сергій Шкарлет позитивно ставиться до такої ідеї, однак додає: «Якщо буде якась статистика, клінічні дослідження, що це безпечно і захистить дітей від коронавірусу, то я тільки за».

Один з тюрми, другий з волі: В Україні затримали шахраїв, які викрали майже 2 млн грн "похоронних"

четвер, 25 червень 2026, 16:46

Поліція Харківщини викрила осіб, причетних до викрадення майже двох мільйонів гривень з рахунку вдови загиблого військовослужбовця. Про це повідомила 24 червня Нацполіція, передають Патріоти України. У січні 2025 року зловмисники отримали несанкціонова...

Нині це може здивувати: Чому в СРСР соромилися джинсів і яскравого одягу

четвер, 25 червень 2026, 16:37

У СРСР мода була не просто питанням стилю, а частиною ідеологічного контролю. Одяг мав демонструвати скромність, стриманість і відповідність колективним нормам, тому будь-які прояви індивідуальності часто сприймалися як небажані або навіть «неправильні...