Варто знати! Чи діє гарантія на зимове взуття, куплене влітку - важливе пояснення

Гарантійний термін на сезонні товари обчислюється з початку сезону. Наприклад, на зимовий асортимент – з 15 листопада до 15 березня. Таким чином, українці, які купили зимове взуття влітку, можуть подати заяву щодо гарантії з 15 листопада – і продавець зобов'язаний її прийняти, передають Патріоти України.

Про це повідомили експерти "Захисту прав споживачів". Там зазначили, що гарантійний термін:

  • на весняно-осінній асортимент діє з 15 березня по 15 травня та з 15 вересня по 15 листопада;
  • на літній – з 15 травня до 15 вересня.

"Тривалість гарантійного терміну на взуття в середньому становить не менше 30 днів. І визначається продавцем або виробником", – йдеться в повідомленні.

При цьому наголошується: якщо підприємство відмовляється задовольнити висунуті вимоги відповідно до чинного законодавства щодо захисту прав споживачів – це є порушенням прав споживача. Тому потрібно звертатися зі скаргою до Держпродспоживслужби (список територіальних органів служби знаходиться за посиланням).

Коли товари можуть не обслуговувати за гарантією

Водночас, зазначили фахівці, у деяких випадках підприємства можуть не обслуговувати товари за гарантією. При чому на законних підставах.

У випадку зимового взуття таких причин може бути дві. Це:

  • Порушення покупцем правил експлуатації, догляду, зберігання взуття та отримання нею внаслідок цього механічних пошкоджень – опіків, порізів, видирів, проколів.
  • Деформація взуття внаслідок неправильного носіння, сушіння та дій хімічних та інших речовин.

У британця під час посмертного дослідження виявили три пеніси. Науковці розповіли, як така аномалія впливала на життя чоловіка

субота, 19 жовтень 2024, 8:09

Студенти-дослідники з Медичної школи Бірмінгемського університету у Великій Британії під час розтину 78-річного чоловіка, який віддав своє тіло для проведення досліджень, знайшли у нього три пеніси. Про це у п'ятницю, 18 жовтня, пише Interesting Engine...

Нові правила в силі: ТЦК зобов'язані перевіряти військово-облікові документи з відеофіксацією

субота, 19 жовтень 2024, 7:30

В Україні уповноважені представники терцентрів комплектування і соціальної підтримки зобов'язані перевіряти військово-облікові документи з відеофіксацію. Він стане в пригоді, якщо сторонам потрібно буде доводити застосування протиправних/невідповідних ...