Вручення повістки з порушенням процедури, визначеної законом не тягне за собою жодних юридичних обов'язків для військовозобов'язаного, передають Патріоти України.
Подекуди трапляються випадки, коли уповноважені особи вручають повістку з викликом до ТЦК не особисто військовозобов'язаному, а його родичам або співмешканцям. Такий спосіб сповіщення про необхідність явки до ТЦК є порушенням законодавства. Тому повістка не має юридичної сили, а невиконання зазначених там вимог не може потягнути за собою накладення штрафу чи будь-яку іншу відповідальність.
Про це розповіла адвокатка юридичної компанії "Riyako&Partners" Катерина Аніщенко в інтерв'ю "РБК-Україна".
Катерина Аніщенко нагадала, що вручати повістки можуть:
"Буває, що таке повідомлення про необхідність прийти до органів місцевої влади або в ТЦК для виконання військових законів вручають батькам чоловіка. Але такий документ не тягне за собою жодних юридичних наслідків, поки сам чоловік не розпишеться в отриманні повістки… Тож говорити, що там стоїть конкретна дата і, відповідно, вже почався відлік для штрафних санкцій, – однозначно ні. Якщо трапляється така ситуація, то це вже буде порушення прав", – зауважила юристка.
Вона наголосила, що за законом вручити повістку можна лише двома способами:
Щодо відправлень повісток засобами поштового зв'язку, Катерина Аніщенко зазначила, що наразі не стикалася на практиці з випадками накладення штрафів за їх ігнорування.
"Ще немає, і також не чула від колег. Така практика буде поширеною, але не так скоро, як деякі очікують… Наразі такої масової практики немає. Але я думаю, це питання часу, коли таким шляхом почнуть надсилати повістки більш активно", – зауважила адвокатка.
В Україні ціни на хліб найближчим часом зростатимуть помірно – максимум на 1,5-2% щомісяця. Різкого стрибка вартості або дефіциту продукту українцям не варто очікувати, ситуація залишається стабільною. Про це розповів член Економічного дискусійного клу...
Літня резиденція заступника диктатора нацистської Німеччини Адольфа Гітлера, Германа Герінга, на острові Зюльт продається за 18 млн. євро. Про це повідомляє BILD, передають Патріоти України. У виданні розповідають, що Герінг придбав ділянку 1936 року з...