Варто знати: Хто може не проходити базову військову підготовку - пояснення адвоката

В Україні від 18 травня набрав чинності новий закон про мобілізацію. Документом передбачено запровадження базової військової підготовки в українських вишах, передають Патріоти України.

Хто може бути звільнений від проходження такої підготовки - пояснив юрист Андрій Топчій, передає "ZN".

Згідно з законом "Про військовий обов'язок та військову службу", базова загальновійськова підготовка включається до навчальних планів закладів вищої освіти всіх форм власності як окрема навчальна дисципліна.

Адвокат пояснює, що від проходження базової загальновійськової підготовки у закладах вищої освіти всіх форм власності звільняються громадяни:

  • які визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби;
  • які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;
  • які проходили військову службу.

При цьому, базова військова підготовка у ВНЗ є формою підготовки громадян до військової служби. Чинне законодавство, зокрема Положення "Про військово-лікарську експертизу" (затверджене Наказом МОУ № 402, з останніми змінами) не передбачає проходження ВЛК для того, щоб пройти таку підготовку.

"При цьому, якщо особа не потрапляє під вищезазначені виключення, вона має обов'язок пройти базову військову підготовку в межах навчального плану. Базова військова підготовка - це по суті частина навчання у ВНЗ, частина освітньої програми. Тому відстрочки для такої програми не передбачено", - резюмував правник.

"Кожен такий, який є": Тренер "Челсі" назвав головний недолік Мудрика

субота, 23 листопад 2024, 11:30

Головний тренер "Челсі" Енцо Мареска поділився думкою з приводу гри Михайла Мудрика. Фахівець вважає, що представнику України потрібно поліпшити гру в захисті, передають Патріоти України. «Мудрик не грає з перших хвилин, але він отримує ігровий час. В ...

В ЄС злякалися дешевого меду з України: Що відбувається з цінами

субота, 23 листопад 2024, 8:58

Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...