В Україні планують звузити перелік військовозобов’язаних осіб, які не підлягають мобілізації. Уряд затвердив законопроєкт про внесення змін до статті 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Вони торкнуться педагогів, наукових працівників та студентів, передають Патріоти України.
Втім, дехто навпаки — вперше отримає право на відстрочку. Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук. Про головні зміни, які чекають на українців, читайте в матеріалі ТСН.ua.
Законопроєктом пропонують звузити коло військовозобов’язаних осіб, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.
Право на відстрочку матимуть:
Не отримують право на відстрочку військовозобов’язані студенти іноземних закладів освіти, які вступили на навчання після початку повномасштабного вторгнення — 24 лютого 2022 року.
А також ті, хто отримує освіту вдруге — порушує послідовність отримання освіти.
У Верховній Раді хочуть надати відстрочку педагогічним працівникам державних та комунальних закладів позашкільної освіти — гурткам.
«Це стосується тих, хто станом на 1 січня 2025 року працювали та продовжують працювати за основним місцем роботи у закладах позашкільної освіти, що організовують роботу за еколого-натуралістичним, науково-технічним, дослідницько-експериментальним, військово-патріотичним напрямами, та з навантаженням не менше ніж 0,75 ставки», — уточнила в коментарі сайту ТСН.ua адвокатка Марина Бекало.
Водночас без змін в отриманні права на відстрочку залишаються:
Це стосується тих, хто працює у відповідних закладах освіти за основним місцем роботи не менш ніж на 0,75 ставки.
Адвокатка Марина Бекало пояснила, що наразі проєкт закону вже погодив уряд.
«Після цього ми очікуємо реєстрації проєкту у Верховній Раді, тоді нам буде доступний текст законопроєкту на всіх етапах його ухвалення народними депутатами, в кінцевій редакції. Якщо проєкт буде ухвалений Верховною Радою, то після підписання президентом та публікації закону в офіційних джерелах, він одразу набуде законної чинності», — зазначила Марина Бекало.
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки попередив про це на своїй сторінці у Facebook, передають Патріоти України. "Шахраї маскуються під представників відомих сервісів чи компаній і вимагають від користувача ввести SMS-код нібито для п...
Український інститут опублікував у 2021-2022 році дослідження підручників з історії в ключових європейських країнах – в Польщі, Німеччині, Франції, Великобританії, інших, де ми бачимо, що Україна фактично не існує до 1991 року. Отже, діти в Європі виро...