Варто знати! Коли насправді автомобілісту потрібно міняти літню гуму на зимову

Щоосені з настанням холодів автовласникам наполегливо нагадують про необхідність заміни літньої гуми на зимову. Як «репертну точку» традиційно називають різке похолодання — коли температура повітря падає нижче +7 градусів. Це пояснюють тим, що за таких умов літні шини втрачають зчеплення дорожнім покриттям, передають Патріоти України

У той же час, як пише профільне видання mashyna.com.ua із посиланням на AutoBild. de, ця «температурна формула» давно не працює. Справа в тому, що близько чотирьох десятиліть тому, коли автомобілісти почали враховувати температуру +7 градусів, склад гуми для шин був зовсім іншим.

Видання згадує про проведені наприкінці 80-х років минулого століття тести, які показали, що на сухому асфальті літні шини гальмували краще навіть за легких мінусів. Про це згадував тест-пілот Дірк Меллер, який займається випробуваннями шин понад 30 років. А зараз для високошвидкісних моделей використовують склад, який гірше переносить холод — при температурі близько -5 градусів протектор «склеюється», а гальмівний шлях збільшується.

Читайте також: Коли всесезонні шини кращі за зимові: перед настанням холодів автомобілістам належить зробити важливий вибір

Видання зазначає, що міняти літню гуму на зимову зараз варто, коли середньодобова температура утримується нижче +10. Зимова гума, на відміну від літньої, зберігають м'якість навіть при -25 градусах.

Зазначається, що близько 15 років у ФРН діє вимога використовувати зимові шини лише під час ожеледиці, снігу чи сльоти. Однак якщо за таких погодних умов водій їздитиме на літніх, його оштрафують на суму, еквівалентну 4,3 тисячі гривень.

Спека дає про себе знати: У Києві ввели екстрені відключення світла

четвер, 25 червень 2026, 12:28

Столиця України частково знеструмлена. Діють аварійні відключення, повідомив місцевий оператор електромереж ДТЕК вранці в четвер, 25 червня, передають Патріоти України. "Лівий берег Києва: за командою Укренерго застосовані екстрені відключення. Просимо...

У Росії заявили, що співжиття без реєстрації шлюбу становить "загрозу нацбезпеці"

четвер, 25 червень 2026, 11:30

У Міністерстві юстиції росії заявили, що співжиття громадян без офіційної реєстрації шлюбу нібито може становити «загрозу національній безпеці», передають Патріоти України. Про це заявив заступник міністра юстиції Вадим Баланін під час виступу на Петер...