В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. В цей час представники ТЦК та СП разом з Національної поліцією можуть перевіряти документи військовозобов’язаних на вулиці та у громадських місцях, передають Патріоти України.
У яких випадках поліція може затримати військовозобов’язаного та як діяти, якщо його утримують у ТЦК та СП незаконно, пояснили фахівці "Юридичної сотні" виданню "Фокус".
Нацполіція має право затримати військовозобов'язаного за порушення ст. 210 (порушення правил військового обліку) і 210-1 (порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію) КУпАП:
Якщо військовозобов'язаного незаконно утримують у ТЦК та СП, людина має право зв'язатися з рідними, а також звернутися за безоплатною правовою допомогою з проханням надати адвоката за рахунок держави.
Юристи зазначали, що адвокат має викликати слідчо-оперативну групу і повідомити, що військовозобов'язаного утримують у ТЦК та СП. Далі — звернутися до суду на території, де розташований військкомат.
Експерти наголосили, що родичі військовозобов'язаного можуть звернутися до суду навіть посеред ночі. Для цього можна викликати охорону, яка чергує цілодобово і попросити зв'язати з начальником канцелярії. Той зобов'язаний викликати чергового слідчого суддю. І далі адвокат має подати скаргу про незаконне утримання людини під вартою.
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...
У Харкові засудили жителя Краснокутської громади, який у вересні завдав ножового поранення чоловіку — той допомагав його дружині знести консервацію до погреба. Вирок 18 листопада виніс Орджонікідзевський районний суд Харкова, передають Патріоти України...