В Україні тривають воєнний стан та загальна мобілізація. Серед військовозобов'язаних є ті, хто мають право на відстрочку або бронювання від призову. Однак між ними є різниця. Чим бронювання відрізняється від відстрочки - пояснюємо далі.
Бронювання - це надання тимчасової відстрочки (до 12 місяців) від мобілізації (призову) працівникам підприємств, компаній, установ чи організацій, які є критично важливими для забезпечення обороноздатності держави.
Його регламентує постанова Кабінету міністрів №76 від 27 січня 2023 року (в редакції постанови КМУ №650 від 5 червня 2024 року).
Бронювання працівників може здійснювати роботодавець.
Його можна отримати:
Юрист Владислав Юрчак зазначає, що важливою ознакою бронювання є його строковий характер, зокрема строк бронювання конкретних військовозобов’язаних визначається у рішеннях Мінекономіки.
"Однак не може перевищувати:термін проведення мобілізації — для військовозобов'язаних, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у разі, коли це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів", - йдеться в повідомленні.
Відстрочка від мобілізації - це відстрочення виклику до військової служби в разі загрози національній безпеці або військових дій. Це офіційне рішення відповідних державних органів, яке дає певним категоріям громадян можливість не бути мобілізованим на військову службу.
Як пояснює юристка Діана Тернова, отримання відстрочки дозволяє громадянам реалізувати свої конституційні права, як от право на освіту, а також у разі потреби встановити догляд за рідними та близькими.
Відстрочку можуть отримати особи, які мають відповідні підстави на це. Перелік таких підстав міститься в Законі України «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку».
Під час мобілізації від призову звільняються:
Румунські рятувальники розшукують п'ятьох громадян України, які вирушили до країни з наміром перетнути кордон через гори, і не подавали ознак життя протягом 20 днів. передають Патріоти України з посиланням на Digi24. Рятувальники разом з офіцерами прик...
"Вихідними ще позаглядаємо на "плюси", хоча й скромніші, а вже з початку тижня почнемо синоптичні пірнання нижче нуля. Очікується похолодання", - про це у Фейсбуці пише синоптик Наталка Діденко, передають Патріоти України. "1-2 лютого в Україні максима...