Важливо: В Україні п'яне кермування офіційно визнали кримінальним проступком

24 квітня 2019 року парламентське видання "Голос України" опублікувало закон "7279-д", який серед іншого дозволить притягувати до кримінальної відповідальності водіїв за кермування у стані алкогольного сп'яніння, повідомляють Патріоти України.

Закон був підписаний президентом України Петром Порошенко ще 19 квітня, повідомляється на сайті Верховної Ради. Варто відзначити, що нові норми набирають чинності від 1 січня 2020 року. Так, з нового року у Кримінальному кодексі будуть розділяти "кримінальне правопорушення" та кримінальний проступок.
Саме під кримінальний проступок буде підпадати водіння у стані алкогольного сп'яніння. За це передбачений штраф 17-34 тис. грн і заборона кермувати автомобілем до трьох років. За повторного порушення – до 51 тис. грн із забороною кермувати від 2 до 3 років.
Загалом кримінальним проступком є діяння, за вчинення якого передбачено основне покарання у виді штрафу у розмірі не більше 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз - 51 000 гривень) або інше покарання, не пов'язане з позбавленням волі.
Розслідування кримінальних проступків буде проводитися у формі дознання з спрощенням процедури, включаючи скорочені терміни – не більше 72 годин з моменту повідомлення особи про підозру або затримання, або в інших випадках на строк до 1 місяця.
Якщо випадок невідкладний, дізнавач поліції може до внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань оглянути місце події; зафіксувати пояснення; провести медичний огляд; отримати висновок спеціаліста і зняти показання технічних приладів та технічних засобів; вилучити знаряддя вчинення проступку, речі і документи.
Згідно із законом, прокурор зобов'язаний не пізніше 3 днів після отримання повідомлення про підозру особі разом з матеріалами дізнання (а якщо затримали нетверезого підозрюваного - протягом 24 годин) або закрити кримінальне провадження, або повернути матеріали дізнавачу і продовжити термін дізнання, або звернутися до суду з обвинувальним актом.
Суд, отримавши обвинувальний акт вчинення кримінального проступку, повинен протягом 5 днів призначити судовий розгляд. Якщо обвинувачений не оспорює встановлені обставини порушення і згоден з розглядом обвинувального акта, суд розглядає обвинувальний акт за відсутності учасників судового провадження.

Хіти тижня. Астролог склав прогноз, коли Путін і Зеленський домовляться про мир

вівторок, 19 листопад 2019, 12:00

Астролог Влад Росс вважає домовленість дійсно реальною? Відомий астролог Влад Росс заявив, що президент Володимир Зеленський і його російський колега Володимир Путін в кінці листопада досягнуть важливої домовленості. Про це він написав у Facebook, пере...

"Бомба" для організму: Медики розповіли, до чого призводить передозування вітамінами (відео)

вівторок, 19 листопад 2019, 11:15

Українці вже скаржаться на перші симптоми сезонного знесилення. Що буде далі й чи починати вже пити вітамін D, наприклад, або якийсь інакший, йдеться в сюжеті ТСН, передають Патріоти України. Чимало людей біжать до аптек, проте лікарі наголошують, що с...