Вбивство прем'єр-міністра Улофа Пальме: У Швеції розкрили загадковий злочин 34-річної давнини

59-річного прем'єра Пальме застрелили в спину, коли він йшов додому з кінотеатру зі своєю дружиною Лізбет у Стокгольмі.

Прокурори Швеції заявили, що знають, хто вбив колишнього прем'єр-міністра країни Улофа Пальме в 1986 році. Щоправда, підозрюваний вже загинув. На думку слідчих, убивця - Стіг Енгстром, також відомий як "людина скандії", який наклав на себе руки у 2000 році. Тому прокуратура закриває розслідування справи Пальме, яке тривало 34 роки, заявив генеральний прокурор Крістер Петерссон, повідомляють Патріоти України.

59-річного прем'єра Пальме застрелили в спину, коли він йшов додому з кінотеатру зі своєю дружиною Лізбет у Стокгольмі. Він був без охорони, а вбивство сталося посеред однієї з найбільш жвавих вулиць міста. Десяток свідків бачили, як високий чоловік здійснив кілька пострілів, перш ніж покинути місце злочину.

У 1989 році за вбивство засудили дрібного злочинця Крістера Петтерссона, але згодом вирок скасували через брак доказів. У 2004 році Петтерссон помер. Лізбет Пальме померла в 2018 році, так і не дізнавшись, хто вбив її чоловіка.

Хто такий Стіг Енгстром?

Стіг Енгстром також відомий як "людина скандії", оскільки був співробітником страхової компанії Skandia. У вечір вбивства він саме працював неподалік. Він проходив по справі як один з 20 свідків, а потім наклав на себе руки у 2000 році.

Вперше його запідозрив журналіст Томас Петтерссон. Тож через 18 років після смерті Енгстрома поліція почала детальніше вивчати його. Зокрема, він брехав про окремі моменти після вбивства. Стверджував навіть, що намагався реанімувати Пальме. Крім того, пізніше з'ясувалося, що він вчився володіти зброєю.

Припускають, що Енгстром міг вбити Пальме через ліві погляди прем'єр-міністра. Колишня дружина Енгстрома, яку допитали у справі в 2017 році, заявляла пресі, що не вірить у його провину. "Він був занадто великим боягузом. Він би й мухи не зачепив", - сказала вона.

Хто були ворогами Пальме?

Довгі роки вбивство прем'єр-міністра інтригувало суспільство. З'явилось багато теорій, чому вбили цього харизматичного політика. Розкриттям убивства був одержимий культовий шведський автор детективів Стіг Ларссон, який написав "Дівчину з татуюванням дракона".

Пальме очолював Соціал-демократичну партію Швеції. Його знали за досить різкими висловлюваннями щодо міжнародної та внутрішньої політики.

У Швеції він нажив ворогів серед власників бізнесу, провадячи соціальні реформи та виступаючи проти ядерної енергетики. На міжнародній арені Пальме критикував СРСР за вторгнення до Чехословаччини, США за бомбардування Північного В'єтнаму та режим апартеїду у Південній Америці за расистську політику.

Джерело: ВВС

З архіву ПУ. "Зал*па страшна": Дівчина з Алчевська з матюками розповіла про реалії життя в окупації (відео)

вівторок, 2 березень 2021, 10:00

Вся правда про "щасливе" життя в "молодій республіці"... Мешканка окупованого міста Алчевськ Луганської області у листопаді 2019 року виклала відео, на якому розповіла про життя по той бік лінії розмежування. Відповідний відеоролик з підписом "вся прав...

Не зрозуміла мистецтва: У Німеччині прибиральниця змила інсталляцію за 800 тисяч євро

вівторок, 2 березень 2021, 9:56

Твір мистецтва під назвою "Коли починає капати зі стелі" вже неможливо відновити в його первісному вигляді, заявив представник міської адміністрації, передають Патріоти України. Інсталяція являє собою башточку з дерев'яних дощок у людський зріст, під ...