Вчасно замінила безцінну книгу: Працівниця музею в Ізюмі врятувала від окупантів 300-річне Євангеліє

Діна Листопад, працівниця Ізюмського краєзнавчого музею, розповіла Суспільному, як разом із колегами переховувала Євангеліє від окупантів перед тим як місто захопили російські війська, передають Патріоти України.

Це найцінніший експонат музею — друковане Євангеліє в срібному з позолотою окладі 1707 року, видане гетьманом Іваном Мазепою. «Оклад заслуговує особливої уваги — це срібло з позолотою, в стилі українського бароко. Ми почали ховати найцінніше. По-перше — дорогоцінні метали, потім такі предмети, які мають особливу цінність, в тому числі - це Євангеліє. За всю історію книжкового друку воно випускалося всього двічі», — розповіла про нього музейниця.

Щоб врятувати книгу працівникам довелося вдатися до хитрощів, аби росіяни її не знайшли. «Про цю книгу знали багато людей, якби ця інформація дійшла до орків, вони могли його шукати в музеї. Тому ми поставили у вітрину колового огляду книгу, яка трохи її нагадувала. Я вважаю, що мародери та росіяни не помітили різниці, і таким чином колекцію вдалося врятувати», — пояснила вона.

Зараз Євангеліє знаходиться у сховищі під охороною військових. Ізюм перебував в окупації з квітня до вересня, і зазнав масштабних авіаударів. Будівля краєзнавчому музеї перебуває у поганому стані, є потрапляння у дах. Тим не менш експозиція музею зберіглася попри те, що місто виявилось сильно пограбоване.

Діна Листопад із родиною вдалося евакуюватися з Ізюму у березні. Зараз вона працює у краєзнавчому музеї цього міста.

В уряді готують українцям нові тарифи на комуналку: Стало відомо, коли чекати змін

неділя, 29 січень 2023, 9:56

В Україні будуть нові тарифи на комуналку. Причому не лише для підприємців, але й для побутового сектору, якому зазвичай вартість комунальних послуг підвищують в останню чергу, передають Патріоти України. Очевидно, на підвищення вартості комунальних по...

29 січня Україна вшановує пам'ять Героїв Крут: Історичні фото та архівні документи

неділя, 29 січень 2023, 9:00

Як і 105 років тому кращі сини та дочки України не на життя, а на смерть б'ються за свободу та незалежність з московською імперією. В Україні сьогодні, 29 січня, відзначають День пам'яті Героїв Крут, вшановуючи пам'ять полеглих у бою студентів і курсан...