Вчені дізналися, скільки кроків сходами знижують ризик хвороб серця

Вчені дізналися, скільки кроків сходами знижують ризик хвороб серця

Знамените "правило десяти тисяч кроків" може бути не найкращим орієнтиром у боротьбі з інфарктом. Для підтримки здоров'я серця потрібно щодня підійматися сходами, показало дослідження.

У науковій роботі, опублікованій у журналі Atherosclerosis, колектив вчених із Китаю, Великої Британії та США скористався даними понад 450 тисяч учасників Британського біобанку (UK Biobank), передають Патріоти України.

Дослідники оцінили схильність людей до серцево-судинних захворювань, спираючись на їхній сімейний анамнез, встановлені фактори ризику та генетичну схильність. Крім того, автори зібрали відомості про спосіб життя піддослідних та частоту підйому сходами. За учасниками спостерігали у середньому протягом 12,5 років.

З'ясувалося, що проходження більш як п'яти сходових прольотів на день (50 сходинок) допомогло на 20% знизити ризик атеросклерозу серцево-судинної системи. Це захворювання поряд з ішемічною хворобою серця та інсультом медики визнають головною причиною смертей у світі.

"Короткі серії високоінтенсивних підйомів сходами – ефективний з точки зору часових витрат спосіб покращити стан кардіореспіраторної системи та ліпідний профіль, особливо для людей, які не можуть досягти рекомендованого рівня фізичної активності", – заявив один зі співавторів роботи доктор Лу Ци.

За його словами, результати дослідження наголосили на перевагах підйому сходами як першорядного заходу запобігання атеросклеротичній серцево-судинній патології серед населення. До переваг методу вчений також відніс доступність сходів.

Найбільш дієвою профілактика хвороб серця за допомогою щоденного подолання сходів виявилася для учасників, які слабо схильні до таких патологій. Втім, фахівці зазначили, що й у вразливіших груп людей цей спосіб може «ефективно компенсувати» підвищений ризик серцево-судинних захворювань.

За даними Всесвітньої федерації серця, серцево-судинні хвороби щороку вбивають понад 20,5 мільйонів людей. На першому місці у структурі смертності — ішемічна хвороба серця та група захворювань головного мозку, пов'язаних із патологічними змінами церебральних судин та порушенням мозкового кровообігу.

Дослідники не вперше говорять про користь нетривалих, але високоінтенсивних вправ. Австралійські вчені, наприклад, встановили, що кілька хвилин інтенсивного фізичного навантаження на день здатні більш ніж на 30 відсотків знизити ймовірність розвитку раку.

"Гриневич, Шкарлет та Лісовий - немовлята у порівнянні з ним!": Викладача КНУ Шевченка звинувачують у плагіаті

п’ятниця, 1 грудень 2023, 20:27

Доцента кафедри української філософії та культури Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидата філософських наук Василя Семикраса звинувачують у плагіаті, зокрема з російських джерел, інформують Патріоти України. Велику кількі...

Два роки тому була повністю російськомовна: Акторка з серіалу "Свати" перейшла на українську. І з нею – вся родина

п’ятниця, 1 грудень 2023, 19:10

Акторка Соня Стеценко, яка кілька сезонів поспіль грала онучку Женю в серіалі "Свати", все своє життя розмовляла російською мовою, але два роки тому перейшла на українську. . Про це Софія розповіла в інтерв’ю OBOZ.UA. Артистка почала зніматися в кіно ...