Вчені наблизилися до розгадки будівництва першої у світі піраміди: Ось у чому полягав секрет єгиптян

Стародавні єгипетські піраміди протягом багатьох років були однією з найзаплутаніших загадок для вчених, адже їм не вдавалося дослідити, як тодішні робітники будували кам’яні споруди без використання великої техніки. Проте нещодавнє дослідження, проведене французькими науковцями, дозволяє зробити припущення, що предки застосовували складну гідравлічну систему, передають Патріоти України

Перша конструкція, відома під назвою піраміда Джосера, з’явилась в африканській державі понад 4700 років тому на плато Саккара. Оскільки вона знаходиться поблизу зниклого рукава річки Ніл, археологи вважають, що єгиптяни користувалися водним джерелом, аби звести будову, пише Live Science.Перша у світі піраміда має вигляд шестиярусного чотиригранного трикутника із великою кількістю сходинок. Споруда, створена із каменю та глини, займає площу близько 330 400 кубічних метрів та сягає у висоту на 62 метри. Дослідники Палеотехнічного інституту у Франції вважають, що стародавні єгиптяни використовували гідравлічну систему, куди входили дамба, водоочисна станція та вантажний ліфт, аби побудувати конструкцію. Вони запевняють, що огорожа Гіср-ель-Мудір, розташована навколо будови, використовувалася для утримання води та осаду з Нілу.

"Це переломне відкриття. Наше дослідження може повністю змінити уявлення про статус побудованої піраміди. До цього дослідження не було єдиної думки, для чого використовувалися ці споруди. Одним із можливих пояснень було те, що вони застовувалися для похоронних цілей. Ми знаємо, що це вже предмет дискусії", – розповів провідний автор дослідження Ксав'є Ландро.

Вчені вважають, що для того, аби система працювала, вода з Нілу текла до греблі, довжина якої становила 2 кілометри, а ширина 15 метрів. Тут рідина з річки мала відфільтровуватися від осаду та прямувати до очисної споруди "Глибокої траншеї". Конструкція повинна була містити кілька басейнів для зберігання бруду, аби запобігти пошкодженням у системі.

Науковці припускають, що наступним етапом було спрямування потоку річки у підземний трубопровід, що знаходився під спеціальним ліфтом на глибині 28 метрів. Сила води, що накопичувалась у резервуарі, слугувала ключовим елементом, що дозволяв підіймати та опускати важке каміння по шахті.

"Ліфт мав би відіграти вирішальну роль, дозволяючи воді заповнювати головну шахту. Це справді гігантська споруда, яка показує, що паливом для будівництва піраміди була вода. Ліфт мав цикли наповнення та спорожнення, які дозволяли камінню підійматися до будівельного рівня, подібно до вулкана", – зазначив один із вчених.

Мати претензій не має: На Рівненщині вчитель побив школяра (відео)

неділя, 19 січень 2025, 13:55

У селі Мульчиці (Рівненська область) у школі вчитель, імовірно, побив учня. Про це 18 січня повідомила пресслужба Рівненського обласного управління Національної поліції у Facebook, передають Патріоти України. Правоохоронці зазначили, що під час монітор...

Підробляли результати аналізів: У Дніпрі викрили групу лікарів ВЛК, яка діагностувала чоловікам ВІЛ для зняття з обліку

неділя, 19 січень 2025, 13:15

У Дніпрі викрили посадовців та медиків військово-лікарської комісії одного з районних територіальних центрів комплектування, а також працівників інших медичних установ міста, які підробляли чоловікам мобілізаційного віку результати аналізів на ВІЛ. Про...