Це дуже важливо! Вчені назвали поширену дитячу звичку, яка може пошкоджувати мозок

Вчені назвали дитячу звичку, яка може викликати пошкодження мозку. Особливо небезпечно це для дітей старшого віку. Про це пише The Sun, зазначають Патріоти України.

Йдеться про нестачу сну, через який цей орган не встигає повноцінно відновлюватися. Проблеми зі сном відчувають багато дітей. Пізніше важке засипання (водички, "пісяти", їсти), раніше пробудження, навантаження по навчанню - все це накопичується і може обернутися серйозними неприємностями.

Експерти вивчили дані понад 5 тисяч дітей

Дослідження було проведено в Бостонській дитячій лікарні (США). Вчені опитали 5500 батьків дітей у віці від 9 до 11 років про сон їхніх дітей. Була вивчена тривалість сну, частота пробудження, аномальне дихання під час сну. Відповіді порівнювали з результатами МРТ головного мозку дітей у стані спокою.

У підсумку з'ясувалося, що діти цієї вікової групи при нестачі сну мають менш ефективний, гнучкий і стійкий мозок. Також з'ясувалося, що діти з надмірною вагою були більш неспокійними і менше спали.

Які можуть бути наслідки

Експерти прийшли до висновку, що нестача сну призводить до проблем із запам'ятовуванням, труднощів з контролем поведінки і емоцій. Один з дослідників доктор Катерина Стамуліс назвала ранній підлітковий період "критичним часом у розвитку мозку", коли повноцінний відпочинок вкрай важливий для нормального розвитку мозку. "Ми показали, що нестача сну може мати величезні наслідки для когнітивного і психічного здоров'я", - заявила експерт.

Скільки потрібно спати дітям у віці 9-11 років

Медики рекомендують дітям з цієї вікової групи спати по 8-10 годин на добу. Також вкрай важливо, щоб в кімнаті не було душно і жарко, були відсутні сторонні шуми (на зразок телевізора), не було яскравих джерел світла.

Стало відомо, що в Москві хотіли травмувати Кличка перед боєм із Повєткіним, який відбувся в жовтні 2013 року

п’ятниця, 29 вересень 2023, 16:48

Неназвані шанувальники Олександра Повєткіна мали намір травмувати легендарного Володимира Кличка напередодні поєдинку боксерів, який відбувся в жовтні 2013 року в Москві. Вболівальники Російського витязя розробили спеціальний план, згідно з яким один і...

Друзям стало шкодо розтаватися з таким "жирнючим" трофеєм: Під Києвом у чоловіків вилучили російський зенітний комплекс "Тор" разом з боєкомплектом

п’ятниця, 29 вересень 2023, 16:43

Виявлену установку та боєприпаси до неї передано на потреби ЗСУ. Поліція викрила двох мешканців Бориспільського району Київської області, які незаконно здобули та зберігали російський зенітно-ракетний комплекс Тор і боєприпаси до нього на загальну суму...