Вчені підтвердили, що від картоплі можна розтовстіти у середньому віці: Що з нею не так

Вчені підтвердили, що від картоплі можна розтовстіти у середньому віці й назвали ще 2 овочі, які є "небажаними" для людей середнього віку з точки зору збільшення маси тіла. Відповідний експеримент провела Гарвардська школа громадської охорони здоров’я TH Chan, пише Express, передають Патріоти України

В рамках дослідження дієтологи протягом 24 років відстежували зміни ваги у 136 432 людей, аналізуючи їхні анкети щодо стану здоров'я з 1985 по 2014 рік. Зазначається, що для вибірки обрали людей 65 років або молодше. Від початку досліду учасники експерименту оновлювали свої дані кожні 4 роки.

В середньому вони набирали по 1,5 кг (3,3 фунта) протягом кожного циклу перевірки. Врешті, за підсумками 24 років дослідження, піддослідні погладшали на 9,5 кг (1,5 стоуна). Однак ті, хто мав у своєму харчовому раціоні картоплю, горох та кукурудзу, ризикували погладшати швидше. Вчені пов'язують це явище з тим, що згадані овочі містять в собі багато крохмалю.

В середньому ця група могла набрати на 2,5 кг (5,7 фунтів) більше ваги за той самий період часу у порівнянні з групою, яка серед овочів обирала брокколі, моркву або шпинат у свій "овочевий кошик".

"Люди, які їли некрохмалисті овочі, такі як брокколі, морква та шпинат, як правило, набирали 6,6 фунтів менше, ніж ті, хто їв крохмалисті овочі", - додали вчені.

Також під час досліду з'ясувалося, що особливо вразливою категорією у питанні набору маси від картоплі, кукурудзи та гороху виявилися жінки.

Дослідники кажуть, ймовірно, крохмаль в зазначених овочах провокував збільшення глікемічного навантаження на організм - підвищував рівень цукру в крові, що мало свої наслідки для ваги людини.

"Перехід на продукти з високим вмістом клітковини, такі як цільнозернові або ж фрукти, наприклад, яблука, може зменшити ефект відчуття середнього віку", - зазначили вчені.

Разом з тим там акцентували, що зроблені висновки - лише поверхневий результат дослідження, адже не можна гарантувати, що піддослідні правильно вказували свої дані в анкеті.

"Тому не можна сказати, що вживання певних овочів викликає збільшення ваги. Однак ці результати підкреслюють потенційну важливість якості та джерела вуглеводів для довгострокового контролю ваги", - підкреслили в Гарвардській школі. Зазначається, що для людей, які намагаються побороти зайву вагу, ці висновки можуть стати в пригоді.

"Соціальний тариф" на газ: Українців попередили про нову схему шахраїв

п’ятниця, 1 грудень 2023, 21:43

У "Нафтогазі України" попередили про шахрайську схему, в якій використовується інформація про нібито "соціальний тариф" на газ. Аферисти пропонують довірливим людям "перейти на тариф 4 грн за кубометр", але насправді крадуть персональні та банківські д...

"Гриневич, Шкарлет та Лісовий - немовлята у порівнянні з ним!": Викладача КНУ Шевченка звинувачують у плагіаті

п’ятниця, 1 грудень 2023, 20:27

Доцента кафедри української філософії та культури Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидата філософських наук Василя Семикраса звинувачують у плагіаті, зокрема з російських джерел, інформують Патріоти України. Велику кількі...