Вчені приголомшили висновком: Спека може впливати на біологічний вік людини

Люди, які живуть у регіонах із частими екстремальними температурами, старіють швидше, ніж ті, хто мешкає у прохолоднішому кліматі. Про це повідомило SciTechDaily, передають Патріоти України.

Дослідження Школи геронтології Університету штату Каліфорнія показало, що екстремальні умови спеки можуть прискорювати біологічне старіння на 14 місяців у людей похилого віку. Вчені проаналізували дані понад 3600 учасників дослідження, вивчаючи зміни епігенетичних маркерів за зразками крові.

Високі температури, особливо в таких містах, як Фенікс штату Арізона, можуть спричиняти зміни на клітинному рівні, що позначаються на швидкості старіння організму.

"Навіть після контролю за кількома факторами ми виявили цей зв'язок. Просто тому, що ви живете в регіоні з більшою кількістю спекотних днів, ви старієте біологічно швидше", — зазначили дослідники.

Біологічне старіння, яке вимірюється через молекулярні та клітинні функції організму, а не за хронологічним віком, можна оцінити за допомогою епігенетичного годинника. Цей інструмент аналізує моделі метилювання ДНК, що дає змогу вивчати зміни на молекулярному рівні. Нове дослідження використовувало дані про температуру, отримані від Національної метеорологічної служби, та вивчало вплив екстремальної спеки на біологічний вік.

Результати показали, що високі температури можуть прискорити процес старіння, причому деякі зміни накопичуються як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі. Особливо вразливими є люди похилого віку через знижену здатність регулювати температуру тіла. Вологість, разом із температурою, суттєво підвищує ризики для здоров'я.

Науковці відзначають, що міське планування має враховувати вплив спеки на здоров'я, зокрема шляхом збільшення зелених насаджень.

"Якщо скрізь стає тепліше, а населення старіє, то нам потрібно набагато розумніше підходити до стратегій пом'якшення наслідків зміни клімату", — заявила керівниця дослідження.

Штраф від ТЦК: Українцям пояснили, як не переплатити й не втратити право на знижку

середа, 14 травень 2025, 16:51

В Україні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть накладати штрафи на військовозобов'язаних громадян, які порушують правила мобілізації. Розповсюджені ситуації, коли ТЦК та СП вимагає оплатити штраф, але видає для цього лише ...

Якщо Пенсійний фонд не зарахував до стажу частину трудового періоду: Українцям пояснили, як діяти

середа, 14 травень 2025, 16:47

В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...