Проливає світло на еволюцію: Вчені розгадали таємницю, як тварини вперше вийшли з океану на сушу 390 млн років тому

Дослідники з США та Великої Британії виявили, що вихід хребетних з океану і завоювання ними суші, яке відбулося близько 390 мільйонів років тому, збігається з розвитком у них плечової кістки. Про це повідомляє видання The Daily Mail, передають Патріоти України.

У своєму дослідженні команда вчених з Кембріджського університету проаналізувала тривимірні реконструкції 40 скам'янілих плечових кісток, включаючи недавно зібрані зразки, вік яких перевищує 350 мільйонів років. Дані обробляла комп'ютерна програма протягом тисяч годин - протягом майже чотирьох років - щоб оцінити, як кістка змінювалася з часом і який вплив це могло мати на те, як перші сухопутні істоти рухалися.

"Ми прийшли до ідеї, що плечова кістка повинна бути в змозі розповісти нам про функціональну еволюції руху, коли відбувся перехід від риби, яка просто плаває, до істот, які вийшли на сушу і начади ходити", - сказав автор дослідження Блейк Діксон.

Аналіз охопив перехід від водних риб до наземних чотириногих, включаючи проміжний тип з раніше невідомими руховими здібностями. Дослідники виявили, що поява кінцівок в цій останній групі збіглося з переходом на сушу, але ці піонери були не вправні в ходьбі.

Коли ці істоти покинули воду, їх плечові кістки змінили форму, що призвело до появи нових функціональних характеристик, які виявилися більш корисними для життя на суші. Пізніше кістка перетворилася в більш міцну, витягнуту і викривлену, що призвело до більш ефективної ходи, яка допомогли підживлювати нове біологічне різноманіття і розширювати екосистеми. Цей аналіз допоміг розгадати одну з найбільших еволюційних трансформацій, які коли-небудь відбувалися.

Заграву видно здалеку: У Росії на заводі "Роснафти" прогримів потужний вибух (відео)

понеділок, 25 січень 2021, 20:16

На місці працює 4 розрахунки пожежників. Займанню присвоєно четвертий ранг складності. У понеділок, 25 січня, на одному з підприємств "Роснефти" в російському місті Уфі стався вибух ємностей із синтетичним спиртом, які згодом загорілися. Повідомляється...

Хіти тижня. Росія проти Ху*ла: У Читі ОМОН відмовився розганяти мітинг (відео)

понеділок, 25 січень 2021, 20:00

23 січня прихильники Навального у багатьох містах проводять всеросійські акції протесту, вони вимагають звільнити політика з-під арешту. У російському місті Чита співробітника ОМОНу відмовився розганяти мітинг. Про це повідомляє команда Навального у св...