Люди споконвіку намагалися вигадати спосіб боротьби зі старінням та смертю. Тому протягом історії максимальна тривалість життя постійно зростала завдяки покращенню умов життя, медицині та гігієні, передають Патріоти України.
Проте й досі наукова спільнота вивчає питання про те, до якого максимального віку може проіснувати людина. IFLscience розповіли про дослідження, яке виокремило загальноприйняту межу тривалості життя.
Сьогодні люди живуть довше, ніж будь-коли раніше. Очікувана тривалість життя в розвинених країнах подвоїлася за останні 150 років. Тому, імовірно, кількість людей, які досягнуть свого 100-річчя в 2100 році буде становити 25 мільйонів. Для порівняння, у 1990 році довгожителів було приблизно 95 тисяч.
Старіння
Дехто може подумати, що варто боротися з ознаками старіння, такими, як біль в спині, туманна пам’ять тощо. Але насправді тілесні недоліки – це не результат, а безпосередньо те, що й називають старінням.
"Вік і старіння – це не одне й те саме", — пояснює Інститут біології старіння імені Макса Планка. "Вік – це лише цифра, яка часто суб’єктивна. Старіння, з іншого боку, є спостережуваним процесом, який можна описати та визначити науково. У дослідженнях старіння визначається, як прогресуюча втрата фізіологічної цілісності, що призводить до функціональних порушень і збільшення ймовірності смерті".
Тоді логічно виникає питання, а що ж саме спричиняє дегенерацію людського організму? Однак попри простоту формулювання, й досі немає чіткої відповіді.
Як подовжити життя
Дехто може подумати, що розвиток медицини, доступ до їжі та відсутність стресу допоможуть жити набагато довше. Але реальність показує, що логіка не завжди дає правильні відповіді.
Викладач старіння клітин в Університеті Ессекса повідомив, що дієти з обмеженням калорій можуть покращити здоров’я та подовжити тривалість життя.
За умови достатньої кількості їжі та низького рівня стресу, людські клітини створюють нові білки, діляться, розмножуються та зрештою "втомлюються" та старіють. А в складних умовах організм навпаки, намагається захистити та зберегти кожну клітину.
Тож єдине, що людина може зробити для того, щоб залишатися живою якнайдовше – це стежити за вагою, відмовитися від шкідливих звичок та споживати щонайменше п’ять порцій фруктів і овочів на день. Можливо це банально, але такий підхід дійсно може збільшити тривалість життя до 14 років.
Скільки максимум років може прожити людина?
У 1921 році вважалося, що людина в жодному разі не зможе прожити довше 105 років. Однак сьогодні вік найстарішої людини, Жанни Кальман становить 122 роки і 164 дні.
Вчені заявляють, що ця цифра дуже близька до загальноприйнятої межі тривалості життя людини. Більшість досліджень та розрахунків показують, що органи функціонуватимуть лише до тих пір, поки середній людині не виповниться приблизно 120 років.
Однак не всі вчені такі песимістичні. Дехто висуває гіпотези щодо того, що люди досягають свого максимуму у віці 120-150 років.
У Києві 67-річний чоловік місяцями труїв свою 60-річну цивільну дружину. Причиною смерті жінки стала хвороба печінки, викликана отруєнням хімічною речовиною, яку їй підсипав у їжу чоловік. Про це повідомляє прес-служба столичної прокуратури, передають ...
Жителі Японії похилого віку добровільно прагнуть сісти у в'язницю заради виживання. Про це йдеться у відповідному матеріалі СNN, передають Патріоти України. Як випливає зі статті, найбільша жіноча в'язниця Японії заповнена переважно представниками похи...