Вчені розповіли, що переживають люди під час зупинки серця

Група вчених із США, Британії та Болгарії провела дослідження, під час якого вони відстежували мозкову активність пацієнтів, які перенесли серцево-легеневу реанімацію (СЛР). З'ясувалося, деякі пацієнти відчували усвідомлені переживання, зокрема відчуття відділення від тіла. Результатами вчені поділилися у журналі Resuscitation, передають Патріоти України.

У дослідженні взяли участь 567 чоловіків та жінок, чиї серця зупинилися під час госпіталізації та яким було зроблено СЛР у період з травня 2017 року по березень 2020 року у лікарнях США та Великої Британії.

Групи спеціально навченого персоналу перебували разом із лікарем у палатах, де у пацієнтів фіксували зупинку серця. Поки лікарі проводили СЛР, дослідницькі групи прикріплювали до голови учасника датчики, що вимірюють кисень та електричну активність мозку. У ході спостереження були виявлені сплески мозкової активності, включаючи гамма-, дельта-, тета-, альфа- та бета-хвилі. Деякі з цих хвиль виникають, коли людина перебуває у свідомості та мислить.

Пізніше дослідницька група опитала 28 із 53 тих, хто вижив. 11 пацієнтів стверджують, що перебували у свідомості, коли їм проводили серцево-легеневу реанімацію. Ще шестеро поділилися, що пережили незвичайний досвід: деякі стверджували, що відчули відокремлення від тіла, а також побачили силуети, білі фігури. Інші, однак, описали позитивні відчуття - спокій, кохання. Серед опитаних були й ті, хто переживав реальні аспекти свого лікування, такі як біль та фрази медперсоналу.

Вражаюча винахідливість: В Австрії придумали, як відвадити неонацистів від будинку, де народився Гітлер

вівторок, 3 жовтень 2023, 20:54

Австрія розпочала роботу з перетворення будинку з жовтої цегли, де народився Адольф Гітлер, в поліцейську дільницю. Таким чином влада хоче не допустити, щоб будівля стала місцем паломництва неонацистів. Після десятиліть суперечок щодо прав власності та...

Навіть вторгнення пережив без пошкоджень: Під Києвом знайшли ВАЗ без пробігу, який простояв у гаражі 50 років (фото)

вівторок, 3 жовтень 2023, 20:43

В Ірпені на Київщині виявили ВАЗ-2102 фактично без пробігу, який простояв у гаражі 50 років. Про унікальну знахідку повідомив блогер з ніком Roma Urraco, передають Патріоти України. "Найкраща знахідка за весь час: в наші руки потрапила абсолютно нова "...