Експерти із проблем старіння, смертності та довголіття університету Чикаго (University of Chicago), США, провели дослідження, яке показало взаємозв'язок між місяцем народження та тривалістю життя, передають Патріоти України.
Згідно з результатами дослідження, більшість довгожителів були народжені восени, від вересня до листопада. А серед тих, хто народився у березні, травні й липні кількість довгожителів була меншою на 40%.
Ці дані підтверджують, що пренатальні чинники та умови життя людини в дитинстві можуть впливати не лише на стан здоров'я людини, а й навіть на її тривалість.
Були висунуті такі гіпотези пояснення результатів досліджень:
Найбільш продуктивним місяцем в плані народження довгожителів був названий листопад. Учені пояснили це таким чином - у людей, що народилися в листопаді, період активного формування мозку відбувається літом. Якщо врахувати, що саме в літню пору спостерігається пік вживання свіжих овочів і фруктів, можна представити, як багато вітамінів і мікроелементів отримує в цей важливий для нього період організм, що зростає. Саме на основі цього, на думку дослідників, і закладається міцне здоров'я людей, народжених восени.
Також учені знайшли залежність дати смерті від дня народження. Вони дійшли висновку, що люди частіше помирають в період за 2 тижні до і два після дня народження. У цей період помирає третина жінок і половина чоловіків. Пояснюють це вчені тим, що дитина, з'являючись на світ, відчуває найсильніший біль. Цей стрес відкладає в пам'яті, і з наближенням дати народження організм згадує пережите і знову готується до стресу. Тому в цей період знижуються інші захисні ресурси організму.
За пів року в Україні народилися 86 795 дітей, і померли 249 002 людини. Наразі на одного малюка припадає 3 померлих, й ця ситуація незмінна протягом останніх 5 років. Найбільше народжують у столиці, а найчастіше помирають на Дніпропетровщині, передают...
За приблизними оцінками, понад 300 мільйонів людей у світі страждають на дальтонізм. У більшості випадків це означає, що людина не розрізняє певні відтінки кольорів або має труднощі з визначенням яскравості. У рідкісних випадках дальтонізм виявляється ...