Вчені створили "суперречовину", яка захищає від смертельних доз радіації

У Південній Кореї вчені створили нанокристал, який може протистояти небезпечним дозам радіації. Про це йдеться в дослідженні, результати якого опубліковано в журналі Advanced Materials, передають Патріоти України

Так, вчені з Центру досліджень наночасток Інституту фундаментальних наук (IBS) і Сеульського національного університету завершили свою революційну розробку і вже представили отриману речовину.

За їх словами, розробка може істотно сприяти в лікуванні ракових пухлин - при бомбардуванні новоутворення радіопроменями за допомогою цих кристалом можна буде захистити здорові частини тіла пацієнта.

У своєму дослідженні корейські вчені звернули увагу на наночастинки з антиоксидантними властивостями, здатні видаляти вільні радикали кисню. Для збільшення інтенсивності вироблення таких частинок вчені виростили нанокристали, з'єднавши Mn3O4 і CeO2 особливим чином. Це з'єднання виявилося в рази потужніший за окремо взяті елементи.

Попереднє тестування кристалів показало їх високу ефективність, досліди на гризунах показали, що їхня здатність до виживання при опроміненні завдяки захисту кристалів зросла на 67%.

"Попередньо оброблені нанокристалами органели виділяли більше генів, пов'язаних з проліферацією (розростанням тканини шляхом ділення клітин) і підтриманням стовбурових клітин, і менше генів клітинної смерті в порівнянні з групою без попередньої обробки", - пише учасник групи розробників Санг-у Лі.

Хіти тижня. Фантастична реальність: "Небесне цунамі" помітили в українській Кирилівці (відео)

неділя, 9 серпень 2020, 22:30

Такий грозовий комір у довжину іноді може сягати тисячу кілометрів, а в висоту - до двох кілометрів. На відомому азовському курорті Кирилівка відпочивальники змогли зняти на фото й відео рідкісне природнє явище, відоме як "грозовий комір", або "небесне...

Новий головний тренер розпочав кадровий пресинг: Луческу вимагає підписати в "Динамо" нападника збірної Туреччини (відео)

неділя, 9 серпень 2020, 22:25

Новоспечений головний тренер "Динамо" Мірча Луческу хоче запросити в свою команду турецького нападника "Фортуни" Кенана Карамана. Дюссельдорфський клуб за підсумками чемпіонату покинув Бундеслігу і багато гравців, в тому числі і Кенан, хочуть покинути ...