
Американські вчені виявили найглибшу впадину на земній кулі поза світового океану, повідомляють Патріоти України з посиланням на BBC. "Найглибша точка Землі була виявлена у Східній Антарктиді, під льодовиком Денмані", йдеться у заяві.
Глибина впадини становить 3,5 кілометра нижче рівня моря. Глибшими від цієї точки є лише океанські впадини. До цього відкриття найнижчою точкою на Землі вважалося узбережжя Мертвого моря, глибина якого становить 413 метрів нижче рівня моря.
Як зазначається, це відкриття важливе для вивчення того, як у майбутньому зміниться Південний полюс. Вчені планують вивчити материкові породи та раніше недосліджені гірські хребти під льодовиком, що можуть впливати на рух льодовиків, що тануть. Нагадаємо, найглибоководнішою серед відомих водних впадин є Маріанський жолоб, глибина якого за різними даними складає близько 11 кілометрів.
Ізраїльська компанія AIR здобула престижне визнання для свого двомісного електролітака AIR ONE. Апарат назвали найкращим персональним літаком 2026 року за версією Robb Report Best of the Best Awards, передають Патріоти України. AIR ONE належить до клас...
Українцям пояснили, як правильно перекладати поширений російський вислів «горящая путевка». Як зазначають мовознавці, в українській мові не використовується калька «горящий» у такому значенні, а натомість застосовуються природні відповідники, передають...