За даними дослідження, опублікованого в журналі Environmental Research Letters, основний внесок у надходження цього газу в атмосферу внесли антропогенні джерела - спалювання викопного палива і інтенсивне ведення сільського господарства, передають Патріоти України.
Автори дослідження відзначили, що такі тенденції можуть призвести до підвищення температури повітря на 4,3 градуса Цельсія в порівнянні з показниками доіндустріальної епохи до 2100 року.
Концентрація метану в атмосфері Землі на порядки нижче, ніж концентрація вуглекислого газу: 1875 ppb (частин на мільярд) проти 417 ppm (частин на мільйон). Проте, потенціал метану як парникового газу приблизно в 28 разів перевершує вуглекислий газ з огляду на його більш ефективну здатність поглинати інфрачервоне випромінювання.
Початок XXI століття (з 2000 по 2006 рік) вчені розглядають як період стабілізації по відношенню до емісії метану в атмосферу - його кількість залишалася практично незмінною. Тепер же концентрація цього газу вдвічі перевищила показники доіндустріальної епохи, і кліматологам належить з'ясувати, які сектори економіки і особливості природокористування стали тому причиною.
Вчені під керівництвом Роберта Джексона (Robert Jackson) зі Стенфордського університету проаналізували, як змінювалося надходження метану в атмосферу планети з 2000 по 2017 роки, використовуючи доступні дані супутникових спостережень і 13 біогеохімічних моделей. Їх метою було вивчення впливу конкретних регіонів і секторів економіки на цей процес.Середні розрахункові глобальні викиди метану за 2017 рік склали 596 мільйонів тонн, що на дев'ять відсотків перевищило показник за 2000-2006 роки. 61 відсоток цієї кількості метану доводиться на антропогенні джерела надходження.
Незважаючи на стрімке нагрівання повітря над Арктикою, темпи якого вдвічі випереджають середньосвітові показники, на поточний момент немає свідчень посилення емісій метану з цього регіону: на область високих широт (на північ від 60 градуса північної широти) припадає лише чотири відсотки загальних викидів цього газу. Навпаки, на тропічні широти припадає 64 відсотки емісій метану. Внесок цього регіону обумовлений інтенсивним спалюванням викопного палива і веденням сільського господарства.
Попри стереотипи про дороговизну, не вся Європа однаково дорога для життя. У деяких країнах витрати на житло, їжу, транспорт і комуналку є суттєво нижчими за середньоєвропейський рівень, передають Патріоти України. Найдешевшою країною для життя, за дан...
В Україні військовозобов’язані можуть легально відмовитися від мобілізації. Але за умови, що є будь-яка з передбачених законами підстав для відстрочки або оформлене бронювання на роботі. Категорії осіб, які мають право отримати відстрочку під час мобіл...