Вчені заявили, що люди старіють швидше через... динозаврів

У тому, що люди швидко старіють та помирають через похилий вік, винні динозаври. А точніше ті нестерпні умови існування, які вони створили для далеких прапращурів людини. Про це йдеться у науковій статті в журналі BioEssays, передають Патріоти України.

В ній дослідники виклали свій погляд на "гіпотезу про вузьке місце довголіття", яка припускає, що за часів панування динозаврів на планеті 100 мільйонів років тому тодішні ссавці втратили гени, відповідальні за регенерацію клітин і як наслідок за продовження життя.

Науковці зазначають, що люди, хоч і мають досить довгий строк життя порівняно з іншими тваринами, все ж істотно поступаються в цьому багатьом рептиліям, які демонструють мінімальні ознаки старіння протягом свого життя.

Вважається, що старіння спричинене поступовою деградацією хромосом і вичерпанням в організмі запасу стовбурових клітин, відповідальних за регенерацію тканин. Але причини і механізми старіння в значній мірі досі залишаються мало зрозумілими для науки.

І одна із загадок тут полягає у тому, чому ссавці в більшості випадків старіють набагато швидше, ніж рептилії та амфібії. Автори нового дослідження запропонували свою відповідь на це питання. На їхню думку, це результат еволюційних змін, яких ссавці зазнали в епоху динозаврів.

Тоді ссавці перебували в нижній частині харчового ланцюга, тож єдиним варіантом для їхнього виживання як популяції було максимально швидке розмноження. Саме в цьому напрямку пішла еволюція, але дорогою ссавці втратили здатність до регенерації, що стоїть на заваді старінню.

"У тваринному світі ми бачимо приклади справді дивовижного відновлення та регенерації. Ця генетична інформація була б непотрібною для ранніх ссавців, яким пощастило не стати їжею для Ті Рекса. Хоча зараз у нас є безліч ссавців, включаючи людей, китів та слонів, які ростуть і живуть довго, ми та ці ссавці живемо з генетичними обмеженнями мезозойської ери, і ми старіємо напрочуд швидше, ніж багато рептилій", – зазначають дослідники.

Люди будуть у небезпеці: Вчені назвали три райони світу, які цього року накриє нестерпна спека

вівторок, 5 березень 2024, 6:30

Експерти з Китайської академії метеорологічних наук склали мапи, де показано три райони, які, найімовірніше, будуть охоплені рекордною спекою цього року. Основною причиною неймовірної спеки називають Ель-Ніньйо, яке сприяє підвищенню температури моря, ...

Військові можуть отримати грошову допомогу в разі встановлення інвалідності: Як це зробити

вівторок, 5 березень 2024, 6:15

Військовослужбовці, які мають довідку медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності або відсотка втрати працездатності, мають можливість отримати одноразову грошову допомогу, передають Патріоти України. Отримати таку допомогу можна...