Вчені жахнули прогнозом, що станеться із Землею та іншими планетами після загибелі Сонця

У порівняння з тим, скільки живе середньостатична людина, чи навіть існує вид homo sapiens, ми можемо вважати, що наша Сонячна система ледь не безсмертна. Однак науці відомо, що Сонце існує уже 4,6 мільярди років і ще через 7-8 мільярдів років на людей майбутнього чекатиме руйнівна катастрофа, передають Патріоти України.

Подробиці про те, як загине Сонце та чим це загрожує кожній з планет нашої системи розповів доктор наук та астрофізик Ітан Сігел у статті для Big Think. Земля, найімовірніше, стане однією з безпосередніх жертв видовищної смерті нашої зірки.

Сьогодні наша Сонячна система відносно стабільна. Вісім планет, пояс астероїдів, пояс Койпера та хмара Оорта обертаються навколо Сонця. Наша зірка утворилася близько 4,6 мільярдів років тому і з того часу збільшилася на 14%. Але це не кінець еволюції. Згодом Сонце перетвориться на субгіганта, подвоївшись у розмірах, а далі стане справжнім червоним гігантом, збільшившись приблизно у 100 разів і посиливши яскравість у декілька сотень разів. Фінал жахливого перетворення відбудеться через 7-8 мільярдів років, але уже зараз вчені знають, як це вплине на всю сонячну систему.

Сонце існує за рахунок процесів у ядрі, де водень перетворюється на гелій. Але водень у надрах зірки не безкінечний, тож коли його запаси зникнуть, Сонце стане субгігантом. Після цієї стадії воно перетвориться на червоного гіганта, який плавить гелій у своїх ядрах. Фаза червоного гіганта для зорі, подібної до Сонця, призведе до світності, яка в сотні, а то й у понад 1000 разів більша за нинішню яскравість.

Меркурій і Венера стануть першими жертвами передсмертної еволюції Сонця і будуть поглинуті. Коли Сонце стане справжнім червоним гігантом, така ж доля може чекати й Землю. Вчені все ще висувають теорії про те, що саме станеться: Сонце може повністю проковтнути Землю, поглинути її своїми крайніми шарами, або, щонайменше, підсмажити так, як ніколи. Тож надії на те, що наша домівка переживе такі буремні події – дуже примарна. Разом із тим, OBOZ.UA раніше розповідав про теорію вчених, які вважають, що може статися й так, що Землі пощастить і зрештою Сонце її не поглине. Однак на цьому позитивні новини у них закінчуються.

Повернімося до Сонячної системи, адже якою б не була доля Землі, вона, найімовірніше, стане останньою жертвою червоного гіганта.

Сонце-червоний гігант випромінюватиме набагато більше енергії, ніж зараз, але буде холоднішим і матиме нижчу температуру на поверхні.

Вчені вважають, що Марс, Юпітер та Сатурн втратять свої атмосфери, але не будуть зруйновані внаслідок еволюції Сонця.

Натомість астероїди, пояс Койпера та об'єкти внутрішньої хмари Оорта будуть розігріті настільки сильно, що втратять весь лід. Після цього залишаться лише кам'яно-металеві ядра.

Після фази червоного гіганта Сонце перетвориться на планетарну туманність із білим карликом в її центрі. Під час цього перетворення ядро Сонця стиснеться, відкинувши зовнішні шари, які точно виштовхнуть за межі системи хмару Оорта та пояс Койпера, а також можуть відправити у далекий політ Уран та Нептун.

Білий карлик, у який еволюціонує наше Сонце, зможе сяяти трильйони років, доки не зануриться у темряву. Планетарна туманність, яку створить наше Сонце, повинна повністю зникнути, і приблизно через 9,5 мільярдів років залишиться лише білий карлик і вцілілі планети та астероїди.

Існують підозри, що з планет виживуть у будь-якій формі лише Марс, Юпітер і Сатурн. Щоправда, червону планету може просто розірвати на шматки, які кружлятимуть по орбіті довкола мертвого Сонця.

Прийшла повістка, але є бронь: Українцям пояснили, чи потрібно йти до ТЦК

середа, 24 квітень 2024, 17:47

В Україні суттєво змінилася правила вручення повісток та покарання за неявку до ТЦК, і кожен військовозобов'язаний знає, що на повістку потрібно реагувати, щоб не потрапити у халепу, передають Патріоти України. Але що робити тим, хто раніше отримав бр...

Це був фальстарт? У Раді відреагували на скандальне рішення МЗС щодо консульських послуг для чоловіків

середа, 24 квітень 2024, 17:25

Рішення МЗС щодо призупинення надання консульських послуг для чоловіків за кордоном в Раді вважають антиконституційним і таким, що не відповідає ухваленому раніше закону про мобілізацію. Про це в коментарі "РБК-Україна" розповіли джерела в профільному ...