Вчені зі США розповіли про страшну небезпеку сигаретних недопалків

За перший тиждень кожен недопалок виділяє в атмосферу стільки ж шкідливих речовин, скільки виділяється при викурюванні однієї сигарети.

Курці усього світу щороку виробляють не менше п'яти трильйонів сигаретних недопалків, які накопичуються буквально всюди - їх можна виявити в парках і на пляжах, в норах гризунів, гніздах птахів, і так далі, передають Патріоти України.

Всі прекрасно знають, що недопалки негативно впливають на навколишнє середовище, але ніхто досі не підраховував обсяг небезпечних речовин, що виділяються недопалками в атмосферу. Американські вчені вирішили впритул зайнятися цією темою.
За словами Дастіна Поппендіка з Національного інституту стандартів і технологій, виявилося, що не існує методу визначення обсягу шкідливих речовин, що виділяються недопалками. Тому нам довелося створювати його, що називається, з нуля. «Результати нас вразили. З'ясувалося, наприклад, що згаслий недопалок тільки за один день виділяє до чотирнадцяти відсотків від обсягу нікотину, який виділяється при викурюванні сигарети», - говорить учений.
У недокурках можна знайти безліч отруйних речовин, проте Поппендік з колегами зосередилися тільки на основних небезпечних хімікатах. Це, зокрема, триацетин, на який припадає близько десяти відсотків від речовини сигаретних фільтрів. У цього з'єднання низька летючість, тому по ньому можна судити про довготривалий вплив недопалків на навколишнє середовище.
«За перший тиждень кожен недопалок виділяє в атмосферу стільки ж шкідливих речовин, скільки виділяється при викурюванні однієї сигарети. Тобто, якщо ви не любите витрушувати попільничку у себе вдома, то практично подвоюєте обсяг нікотину, а також отримуєте додаткові токсини», - резюмував Поппендік.

Продав майже все пальне: На Одещині затримали командира частини ППО (фото)

неділя, 3 грудень 2023, 23:55

Командир взводу однієї з військових частин протиповітряної оборони Одеської області підозрюється у продажі палива свого підрозділу. Про це інформує пресслужба ДБР, передають Патріоти України. За даними слідства, підозрюваний офіцер продав понад 20 тонн...

Помер співавтор Акта проголошення незалежності України

неділя, 3 грудень 2023, 23:15

У неділю, 3 грудня, помер співавтор Акта проголошення незалежності України, один із засновників Народного руху Леонтій Сандуляк. Про це повідомили у Чернівецькій обласній раді, передають Патріоти України. "На 87 році життя відійшов у засвіти Леонтій С...