Вчені з'ясували, чому діти і дорослі по-різному сприймають час

Вчені з Університету Етвоша Лорана (Угорщина) провели дослідження, щоб дізнатися, чому у дітей і дорослих відрізняється сприйняття часу. В експерименті взяли участь 138 осіб різного віку. Як зазначено в дослідженні в журналі Scientific Reports, учасникам показали кілька відео тривалістю по хвилині, передають Патріоти України.

Так, в одному ролику поліцейський рятує тварин і заарештовує злочинця, а в іншому - шестеро людей монотонно пливуть на човні. Потім, у випробовуваних запитали, яке відео довше.

Дві третини дошкільнят сприйняли відео з поліцейським довшим, в той час як дорослим воно навпаки здалося коротше. Згідно з результатами експерименту, перемикання з "дошкільного" на "доросле" сприйняття часу відбувається у дітей у віці приблизно семи років.

На думку вчених, для дитини довшим здається те відео, в якому відбулося більше подій. Дорослішаючи людина знайомиться з концепцією абсолютного часу. Однак тут вступає в гру сприйняття - нудні заняття і відео здаються більш тривалими, тоді як при перегляді захоплюючих серіалів години проходять непомітно.

Дослідники дійшли висновку, що знайомство з поняттям абсолютного часу, який триває у власному темпі і піддається вимірам, змінює саме сприйняття часу в нашому мозку. Дорослі змушені перебудовувати своє сприйняття часу, адже тепер не вони самі, а годинники на їх руці визначають тривалість тієї чи іншої події.

Шановні українці, не прогавте! Коли Україна перейде на літній час

субота, 25 березень 2023, 8:28

Як завжди у цей день, у нас "вкрадуть" годину, "подаровану" восени. У 2023 році Україна перейде на літній час 26 березня. Під ранок стрілки годинників переводяться на одну годину вперед. . Переводити годинники в Україні почали ще 1981 року для економ...

Час діставати зі скрепних рундуків ватники та кірзачі: Китайський логістичний гігант через санкції відмовився відвантажувати ширпотреб на росію

субота, 25 березень 2023, 8:05

На тлі повномасштабного російського вторгнення Україну, найбільша логістична компанія Китаю OOCL Logistics відмовилася відвантажувати товар агресору. . Як повідомляє Baza, йдеться про штани та спідниці. Обгрунтування - введені проти агресора санкції...