Вчені з'ясували, чому діти і дорослі по-різному сприймають час

Вчені з Університету Етвоша Лорана (Угорщина) провели дослідження, щоб дізнатися, чому у дітей і дорослих відрізняється сприйняття часу. В експерименті взяли участь 138 осіб різного віку. Як зазначено в дослідженні в журналі Scientific Reports, учасникам показали кілька відео тривалістю по хвилині, передають Патріоти України.

Так, в одному ролику поліцейський рятує тварин і заарештовує злочинця, а в іншому - шестеро людей монотонно пливуть на човні. Потім, у випробовуваних запитали, яке відео довше.

Дві третини дошкільнят сприйняли відео з поліцейським довшим, в той час як дорослим воно навпаки здалося коротше. Згідно з результатами експерименту, перемикання з "дошкільного" на "доросле" сприйняття часу відбувається у дітей у віці приблизно семи років.

На думку вчених, для дитини довшим здається те відео, в якому відбулося більше подій. Дорослішаючи людина знайомиться з концепцією абсолютного часу. Однак тут вступає в гру сприйняття - нудні заняття і відео здаються більш тривалими, тоді як при перегляді захоплюючих серіалів години проходять непомітно.

Дослідники дійшли висновку, що знайомство з поняттям абсолютного часу, який триває у власному темпі і піддається вимірам, змінює саме сприйняття часу в нашому мозку. Дорослі змушені перебудовувати своє сприйняття часу, адже тепер не вони самі, а годинники на їх руці визначають тривалість тієї чи іншої події.

Втекти жертві вдалося лише через два дні: В Німеччині порноактор зґвалтував українську біженку

вівторок, 26 вересень 2023, 20:29

36-річний порноактор з Німеччини Генрі Т. зґвалтував 27-річну українку, яку прихистив у себе як біженку, інформують Патріоти України. Як повідомляє Bild, підсудний працює викладачем фортепіано й саксофона і паралельно знімається в порно. На рахунку чол...

Однак провину не визнає: Підозрювана у розтраті чиновниця повернула до бюджету Харкова 1,7 млн. гривень

вівторок, 26 вересень 2023, 19:52

Колишня чиновниця Харківської міської ради напередодні обрання міри запобіжного заходу перерахувала понад половину суми з тих, які були витрачені з бюджету начебто на допомогу ЗСУ, на рахунки Держказначейства. Проте це не означає, що вона визнає свою п...