Вчені з Університету Етвоша Лорана (Угорщина) провели дослідження, щоб дізнатися, чому у дітей і дорослих відрізняється сприйняття часу. В експерименті взяли участь 138 осіб різного віку. Як зазначено в дослідженні в журналі Scientific Reports, учасникам показали кілька відео тривалістю по хвилині, передають Патріоти України.
Так, в одному ролику поліцейський рятує тварин і заарештовує злочинця, а в іншому - шестеро людей монотонно пливуть на човні. Потім, у випробовуваних запитали, яке відео довше.
Дві третини дошкільнят сприйняли відео з поліцейським довшим, в той час як дорослим воно навпаки здалося коротше. Згідно з результатами експерименту, перемикання з "дошкільного" на "доросле" сприйняття часу відбувається у дітей у віці приблизно семи років.
На думку вчених, для дитини довшим здається те відео, в якому відбулося більше подій. Дорослішаючи людина знайомиться з концепцією абсолютного часу. Однак тут вступає в гру сприйняття - нудні заняття і відео здаються більш тривалими, тоді як при перегляді захоплюючих серіалів години проходять непомітно.
Дослідники дійшли висновку, що знайомство з поняттям абсолютного часу, який триває у власному темпі і піддається вимірам, змінює саме сприйняття часу в нашому мозку. Дорослі змушені перебудовувати своє сприйняття часу, адже тепер не вони самі, а годинники на їх руці визначають тривалість тієї чи іншої події.
Журналістка Тетяна Доцяк розповіла про відновлення розслідування справи Романа Добрянського, який командував у 2014 тітушками та брав участь у розгоні протестувальників у Харкові. Про це вона написала у Facebook, передають Патріоти України. "Дзвінок на...
У Китаї водій наїхав машиною на жінку, а вона в нього закохалась. Про це сьогодні, 21 лютого, повідомило медіа South China Morning Post, передають Патріоти України. У китайській провінції Хунань одружились 36-річний чоловік Лі та його 23-річна дівчина,...