Вчені з'ясували, чи шкодять здоров'ю перекушування печивом та цукерками

Вчені з'ясували, чи шкодять здоров'ю перекушування печивом та цукерками

Вчені з Королівського коледжу Лондона (KCL) з'ясували, що 25% людей зводять нанівець користь здорового харчування нездоровим перекушуванням, при цьому збільшуючи свій ризик інсультів і серцево-судинних захворювань. Дослідження опубліковано в European Journal of Nutrition, передають Патріоти України.

Вчені вивчили харчові звички 854 осіб, які брали участь у дослідженні ZOE PREDICT. Чверть (26%) повідомили, що дотримуються правильного харчування, але при цьому до 25% добових калорій одержують зі шкідливих закусок. Вони включають продукти з високим ступенем перероблення та солодощі (торти, пироги, сухі сніданки, печиво, морозиво). У цих людей був підвищений ризик ожиріння, високого рівня холестерину, інсульту та серцево-судинних захворювань.

Люди, які часто їли якісні закуски, наприклад, горіхи та свіжі фрукти, з більшою ймовірністю мали здорову вагу порівняно з тими, хто взагалі не перекушував, або тими, хто перекушував нездоровою їжею. Також у них в основному було хороше метаболічне здоров'я: нижчий рівень цукру та холестерину в крові.

Також аналіз показав, що перекус після дев'ятої години вечора був пов'язаний із найгіршими показниками крові. Це може бути пов'язано з тим, що в цей час учасники частіше вживали калорійну їжу з високим вмістом жиру та цукру.

«Враховуючи, що 95% з нас перекушують і що майже чверть наших калорій ми отримуємо із закусок, заміна нездорової їжі, тобто печива, чипсів та тістечок на корисні фрукти та горіхи — це справді простий спосіб покращити своє здоров'я», — підсумувала лікарка з Королівського коледжу Лондона та головний науковий співробітник ZOE Сара Беррі.

"Краще полетіти до Парижа, а не померти від війни": Львівський фотограф обурив українців своїм "пацифізмом"

вівторок, 3 жовтень 2023, 20:18

Львівський фотограф явно призовного віку публічно зізнався у соцмережі, що втік з України під загальної мобілізації, незаконно перетнувши кордон з Молдовою. Про це пише Телеграм-канал "Захід.Головне", передають Патріоти України. Свої дії ухилянт-втікач...

Скандал з нічним клубом-порушником у Києві: Поліція заявила, що вони... не можуть нічого зробити

вівторок, 3 жовтень 2023, 20:03

У поліції заявляють про те, що безсилі у притягненні до відповідальності клубів та ресторанів, які працюють навіть під час дії комендантської години. Стверджують, що немає правового механізму. Про це розповів голова Міністерства внутрішніх справ Ігор К...