Вчені прийшли до висновку, що навесні і восени частки коронавірусу живуть на різних поверхнях у середньому від 17 до 30 годин, а влітку - від 2 до 5 годин. Про це повідомляє Reuters, передають Патріоти України.
Університет Канзасу провів експеримент, досліджуючи те, як змінюється життєздатність частинок SARS-CoV-2 в різних умовах вологості та за різних температур. Вірус наносився на різні типи поверхонь, включаючи медичні рукавички та маски, бетон, картон, скло, пластик і сталь. Далі об'єкти поміщали у герметичні камери, де підтримувалися певні температура і рівень вологості.
Характеристики відповідали сезонам (весна, літо, осінь) і типовим умовам всередині опалювальних приміщень. Час від часу забиралися зразки вірусу і робилася спроба заразити їм культури клітин. Так, вірус, що жив у літніх умовах, зникав із поверхонь досить швидко (у середньому через 2-5 годин).
В умовах, характерних для осені або весни, вірус жив у 5-6 разів довше, ніж для літніх (на деяких поверхнях жив 160 годин і більше). Найменше часу вірусні частинки жили на поверхні тканин і бетону, а на пластиці та картоні жили найдовше в будь-яких кліматичних умовах.
Тимчасова зупинка роботи сервісів кількох банків, "Нової пошти", Дії тощо вранці 26 квітня пов'язана з аварійним відключенням електроенергії в українському датацентрі De Nova. Жодної хакерської роботи не було, під час заміни елементів безперебійного жи...
Деякі овочі, які ми звикли вважати корисними, можуть мати несподіваний негативний вплив на організм. Дієтологи звернули увагу на баклажан - овоч, який, за певних умов, може негативно впливати на здоров'я та зовнішній вигляд людини. Чому саме цей овоч з...