Вчені прийшли до висновку, що навесні і восени частки коронавірусу живуть на різних поверхнях у середньому від 17 до 30 годин, а влітку - від 2 до 5 годин. Про це повідомляє Reuters, передають Патріоти України.
Університет Канзасу провів експеримент, досліджуючи те, як змінюється життєздатність частинок SARS-CoV-2 в різних умовах вологості та за різних температур. Вірус наносився на різні типи поверхонь, включаючи медичні рукавички та маски, бетон, картон, скло, пластик і сталь. Далі об'єкти поміщали у герметичні камери, де підтримувалися певні температура і рівень вологості.
Характеристики відповідали сезонам (весна, літо, осінь) і типовим умовам всередині опалювальних приміщень. Час від часу забиралися зразки вірусу і робилася спроба заразити їм культури клітин. Так, вірус, що жив у літніх умовах, зникав із поверхонь досить швидко (у середньому через 2-5 годин).
В умовах, характерних для осені або весни, вірус жив у 5-6 разів довше, ніж для літніх (на деяких поверхнях жив 160 годин і більше). Найменше часу вірусні частинки жили на поверхні тканин і бетону, а на пластиці та картоні жили найдовше в будь-яких кліматичних умовах.
Українська письменниця Оксана Забужко назвала сукою посла США в Україні Бріджет Брінк через її обурливу реакцію на російський удар по Кривому Рогу, передають Патріоти України. "Жахає те, що сьогодні ввечері балістична ракета влучила поблизу дитячого ма...
Адвокат Олександр Ружицький підрахував під час прогулянки Пейзажною алеєю у Києві, скільки людей розмовляють українською мовою і скільки - російською. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, передають Патріоти України. "Хтось сидів на лавочці,...