Вчені прийшли до висновку, що навесні і восени частки коронавірусу живуть на різних поверхнях у середньому від 17 до 30 годин, а влітку - від 2 до 5 годин. Про це повідомляє Reuters, передають Патріоти України.
Університет Канзасу провів експеримент, досліджуючи те, як змінюється життєздатність частинок SARS-CoV-2 в різних умовах вологості та за різних температур. Вірус наносився на різні типи поверхонь, включаючи медичні рукавички та маски, бетон, картон, скло, пластик і сталь. Далі об'єкти поміщали у герметичні камери, де підтримувалися певні температура і рівень вологості.
Характеристики відповідали сезонам (весна, літо, осінь) і типовим умовам всередині опалювальних приміщень. Час від часу забиралися зразки вірусу і робилася спроба заразити їм культури клітин. Так, вірус, що жив у літніх умовах, зникав із поверхонь досить швидко (у середньому через 2-5 годин).
В умовах, характерних для осені або весни, вірус жив у 5-6 разів довше, ніж для літніх (на деяких поверхнях жив 160 годин і більше). Найменше часу вірусні частинки жили на поверхні тканин і бетону, а на пластиці та картоні жили найдовше в будь-яких кліматичних умовах.
Один з найвідоміших механіків на Youtube Скотті Кілмер закликав водіїв захистити компонент автомобіля, який найчастіше викрадають та заміна якого може коштувати космічних грошей, передають Патріоти України з посиланням на Express. Попри те, що сучасні ...
Міністр енергетики та вугільної промисловості України у 2014-2016 роках, а також підозрюваний у гучній «вугільній справі» Володимир Демчишин розлучився з дружиною Уляною. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на дані судового реєстру. У лип...