Вчені з'ясували, у кого з чоловіків більше шансів жити довше за жінок

Чоловіки, які щасливі у шлюбі та здобули вищу освіту, мають більше шансів пережити жінок, передають Патріоти України.

Такого висновку дійшли данські вчені. Вони використовували особливий статистичний підхід – статистику "виживання" – вивчення статевих відмінностей у смертності в 199 популяціях всіх континентах протягом двох останніх століть. Результати цього дослідження були опубліковані в журналі BMJ Open.

Фахівці відзначають, що часто статеві відмінності у виживанні виявляються шляхом порівняння очікуваної тривалості життя. Вона підсумовує середню тривалість життя, а не кількість прожитих років. В результаті виходить, що чоловіки живуть не так довго, як жінки.

Нові дані дозволяють із цим посперечатися. Вони показали, що від одного до двох із чотирьох чоловіків (25–50%) пережили жінок за останні 200 років. Це кидає виклик загальноприйнятій думці про те, що чоловіки живуть не так довго, як жінки.

Як виявили вчені, у розвинених країнах ймовірність того, що чоловіки переживуть жінок, падала до 1970-х років, після чого поступово збільшувалася у всіх популяціях. Збільшення та зменшення статевих відмінностей в очікуваній тривалості життя переважно пояснювалося курінням та інші поведінковими чинниками.

Дослідники зазначають: ймовірність того, що чоловіки проживуть довше, ніж жінки, як правило, вищі у країнах із низьким та середнім рівнем доходу.

Також статистика варіювалася залежно від сімейного стану та рівня освіти. Імовірність того, що чоловіки переживуть жінок, становила 39% для одружених та 37% – для неодружених. У чоловіків з вищою освітою вона була більшою, ніж у тих, хто її не мав. Тобто одружені чоловіки з вищою освітою мають більше шансів прожити довше, ніж незаміжні жінки із середньою освітою.

Також вчені зазначають, що пари впливають на здоров'я один одного. Це особливо вірно для чоловіків, які отримують більшу користь від стабільних стосунків, ніж жінки.

"Нехай очікувана тривалість життя чоловіків, як правило, нижча, ніж у жінок, а рівень смертності зазвичай вищий у будь-якому віці, вони мають значний шанс пережити жінок. Ці результати кидають виклик думці про те, ніби чоловіки живуть не так довго, як жінки", — підсумували дослідники.

Відомий синоптик попередила українців про магнітні бурі - спалахи будуть потужними

п’ятниця, 30 вересень 2022, 14:59

Жовтень в Україні почнется з магнітної бурі. Про це попередила синоптик Наталка Діденко, передають Патріоти України. "Завтра вони (магнітні бурі) обіцяють бути серйозними. Сонце захоче побути більш активним, спалахи та викиди обіцяють бути потужними, т...

"Приєднала РФ до... Нідерланд": У Москві затримали наукову журналістку Асю Казанцеву

п’ятниця, 30 вересень 2022, 14:32

В Москві затримали наукову журналістку Асю Казанцеву. Вона заявила, що причина — так звані "референдуми". Репортершу відвезли у відділення МВС для "виховної бесіди". Про інцидент Казанцева повідомила на особистій сторінці на Facebook, передають Патріот...