Вчені, вивчаючи скам'янілості на узбережжі Тайваню, виявили підводне лігво гігантського доісторичного хробака, який жив близько 20 млн років тому на дні Тихого океану. Про це повідомляє Nature.com, передають Патріоти України.
Істота є предком Eunice aphroditois - хробака, що живе зараз на дні Атлантики і Індійського океану. Його довжина може досягати 3 метрів, а товщина - 2 сантиметрів. Жертву черв'як захоплював могутніми щелепами і гострим ротовим апаратом, переламуючи її навпіл.
Вчені знайшли і обробили 319 зразків, щоб реконструювати викопний слід істоти. Також була виявлена нора L-подібної форми діаметром 2-3 см і довжиною до 2 м, яка була домом для стародавнього хробака.
З'ясувалося, що у верхній частині нори - висока концентрація заліза. Це говорить про те, що стародавні хробаки використовували слиз для відновлення своїх будинків після нападу, бо бактерії, що харчуються цим слизом, залишали сліди заліза.
"Підводячи підсумок, ми припускаємо, що близько 20 млн. років тому на південно-східному кордоні Євразійського континенту стародавні родичі Eunice aphroditois колонізували морське дно, чекаючи в засідці здобич. Коли жертва наближалася до хробака, він виривався зі своєї нори, хапаючи і тягнучи її в осад. Під морським дном відчайдушна жертва провалювалася вниз, намагаючись врятуватися, що і призвело до подальшого порушення осаду навколо нори", - уклали вчені.
Якщо і переїздити кудись жити, так це до країни, з високим індексом щастя. Одним з найвищих таких показників у світі може похвалитись Швейцарія, і зараз країна пропонує вигідні умови переміщення, передають Патріоти України. Як пише видання Express, шве...
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...