Вчився у Львівському політеху: Російський мільярдер помер у США

У США 22 жовтня у віці 82 років помер російський бізнесмен та вчений Валентин Гапонцев. Популярність і 2,8 мільярда доларів підприємцю принесли наукові розробки у сфері лазерної фізики. Про це повідомив журнал "Форбс", передають Патріоти України.

Інформацію про смерть мільярдера виданню підтвердив його син Денис Гапонцев. Протягом декількох років підприємець боровся з онкологічним захворюванням. Проте точна причина смерті Гапонцева наразі невідома. У бізнесмена були і російське, і американське громадянства. Валентин Гапонцев був одним з перших підприємців у сфері лазерної фізики і техніки, волоконних й оптоелектронних технологій.

Що відомо про Гапонцева

У 1961 році вчений закінчив Львівський політехнічний інститут, згодом він почав працювати інженером в одному з конструкторських бюро.

Вже в 1960-х роках Валентин Гапонцев закінчив аспірантуру Московського фізико-технічного університету й перейшов на роботу в Інститут радіотехніки й електроніки Академії наук СРСР .

Валентин Гапонцев був співвласником компанії IPG Photonics, що виробляє безперервні лазери низької, середньої і високої потужності, а також:

  • волоконні лазери;
  • медичні апарати;
  • пропонує оптичні транспортні рішення.

Зокрема, продукцію компанії використовують в автомобільній та авіаційній промисловостях, а також – в ядерній і сонячній енергетиці.

Гапонцев у списку Мінфіну США

У 2018 році Мінфін США включив Валентина Гапонцева у список російських "олігархів" в так званій кремлівській доповіді. До відповідного переліку увійшли всі російські бізнесмени, статок яких Forbes оцінив у понад 1 мільярд доларів.

Включення у список Гапонцев оскаржив і подав позов до суду до Мінфіну. Він заявив, що відомство "не провело серйозного розслідування", і зажадав прибрати його прізвище зі списку зокрема.

Мільярдер стверджував, що ім'я засновника компанії в список завдало шкоди IPG Photonics. Зрештою Гапонцев і Мінфін США підписали угоду про врегулювання конфлікту.

Снайперка Євгенія Емеральд розповіла про емоції після вбитого ворога (відео)

неділя, 2 квітень 2023, 15:29

Снайперка Євгенія Емеральд, яка заради захисту України залишила бізнес і вирушила на фронт, розповіла, які емоції відчувала, коли вперше знищила ворога, передають Патріоти України. В інтерв'ю Славі Дьоміну вона зізналася, що в першу чергу у неї затремт...

"Сьогодні хочу сказати": Оля Полякова назвала ім'я людини, яка "вижила" Ані Лорак з України

неділя, 2 квітень 2023, 15:14

Українська співачка Оля Полякова прокоментувала заяву Ані Лорак про те, що її нібито "вижили" з України. Лорак неодноразово в своїх інтерв'ю розповідала, що деякі впливові люди нібито зробили "замовлення" на те, щоб їй не давали виступати тут, тому їй ...