Вчився у Львівському політеху: Російський мільярдер помер у США

У США 22 жовтня у віці 82 років помер російський бізнесмен та вчений Валентин Гапонцев. Популярність і 2,8 мільярда доларів підприємцю принесли наукові розробки у сфері лазерної фізики. Про це повідомив журнал "Форбс", передають Патріоти України.

Інформацію про смерть мільярдера виданню підтвердив його син Денис Гапонцев. Протягом декількох років підприємець боровся з онкологічним захворюванням. Проте точна причина смерті Гапонцева наразі невідома. У бізнесмена були і російське, і американське громадянства. Валентин Гапонцев був одним з перших підприємців у сфері лазерної фізики і техніки, волоконних й оптоелектронних технологій.

Що відомо про Гапонцева

У 1961 році вчений закінчив Львівський політехнічний інститут, згодом він почав працювати інженером в одному з конструкторських бюро.

Вже в 1960-х роках Валентин Гапонцев закінчив аспірантуру Московського фізико-технічного університету й перейшов на роботу в Інститут радіотехніки й електроніки Академії наук СРСР .

Валентин Гапонцев був співвласником компанії IPG Photonics, що виробляє безперервні лазери низької, середньої і високої потужності, а також:

  • волоконні лазери;
  • медичні апарати;
  • пропонує оптичні транспортні рішення.

Зокрема, продукцію компанії використовують в автомобільній та авіаційній промисловостях, а також – в ядерній і сонячній енергетиці.

Гапонцев у списку Мінфіну США

У 2018 році Мінфін США включив Валентина Гапонцева у список російських "олігархів" в так званій кремлівській доповіді. До відповідного переліку увійшли всі російські бізнесмени, статок яких Forbes оцінив у понад 1 мільярд доларів.

Включення у список Гапонцев оскаржив і подав позов до суду до Мінфіну. Він заявив, що відомство "не провело серйозного розслідування", і зажадав прибрати його прізвище зі списку зокрема.

Мільярдер стверджував, що ім'я засновника компанії в список завдало шкоди IPG Photonics. Зрештою Гапонцев і Мінфін США підписали угоду про врегулювання конфлікту.

"Азовсталь" – найбільша поразка в історії рф.

четвер, 26 травень 2022, 0:18

Кінець оборони Маріуполя та подвиг героїв "Азовсталі": попри те, що росіянам зрештою вдалося встановити контроль над містом, штурмова операція назавжди закарбується в історії рф, як найбільший військовий провал. Штурм Маріуполя та "Азовсталі" став війс...

Росіяни штурмують "дорогу життя" на Луганщині: на 6 локаціях ЗСУ відбивають наступ.

четвер, 26 травень 2022, 0:08

Звертаю увагу, що всі заяви ватажків російської армії про те, що вони вже вийшли чи мають намір найближчими днями вийти на кордони Луганської области, не відповідають дійсності. Наразі війська рф здійснюють спроби форсування річки Сіверський Донець. Причо