Відомий вчитель української мови і мовознавець Олександр Авраменко у своєму експресуроці на телеканалі "1+1" розповів, як правильно вказувати час, не використовуючи при цьому русизмів.Авраменко зазначив, що багато українців, відповідаючи на запитання "Котра година?", використовують конструкцію з прийменником "без". Наприклад, "без двадцяти чотири". Проте так говорити неправильно, наголошує мовознавець.
Він зазначає, що правильно буде казати "третя година сорок хвилин" або "двадцять хвилин до четвертої".
"Уникайте прийменника "без". Його використовують як позначення часу в російській мові", – закликав мовознавець.
Авраменко дав таку пораду, яка допоможе не плутатися, коли ви говорите про час. Якщо велика хвилинна стрілка у правій частині циферблата, то потрібно вживати прийменники "на" або "по" (10:15 – п’ятнадцять хвилин на одинадцяту або п’ятнадцять хвилин по десятій).
Якщо ж велика хвилинна стрілка уже перебігла у ліву частину циферблату, то варто використовувати прийменники "за" або "до" (10:45 – за п’ятнадцять хвилин одинадцята, за чверть одинадцята, чверть до одинадцятої).

Якщо смартфон на Android почав повідомляти про нестачу пам’яті, не поспішайте видаляти фотографії чи важливі документи. У більшості випадків достатньо кількох хвилин, щоб звільнити кілька гігабайтів простору без ризику втрати особистих даних. Як це зро...
У Дубні чоловік випав із балкона четвертого поверху разом із металевою конструкцією. Поліція попередньо встановила, що він перебував у гостях у родички та вийшов на балкон четвертого поверху, щоб покурити, передають Патріоти України. . У цей момент об...