Вдосконалюємо свою солов'їну: Мовознавець пояснив, як озвучувати час доби без русизмів (відео)

Чимало українців досі не усвідомлюють, що відповідають неправильно на запитання "Котра година?".
Відомий вчитель української мови і мовознавець Олександр Авраменко у своєму експресуроці на телеканалі "1+1" розповів, як правильно вказувати час, не використовуючи при цьому русизмів.

Авраменко зазначив, що багато українців, відповідаючи на запитання "Котра година?", використовують конструкцію з прийменником "без". Наприклад, "без двадцяти чотири". Проте так говорити неправильно, наголошує мовознавець.

Він зазначає, що правильно буде казати "третя година сорок хвилин" або "двадцять хвилин до четвертої".

"Уникайте прийменника "без". Його використовують як позначення часу в російській мові", – закликав мовознавець.

Авраменко дав таку пораду, яка допоможе не плутатися, коли ви говорите про час. Якщо велика хвилинна стрілка у правій частині циферблата, то потрібно вживати прийменники "на" або "по" (10:15 – п’ятнадцять хвилин на одинадцяту або п’ятнадцять хвилин по десятій).

Якщо ж велика хвилинна стрілка уже перебігла у ліву частину циферблату, то варто використовувати прийменники "за" або "до" (10:45 – за п’ятнадцять хвилин одинадцята, за чверть одинадцята, чверть до одинадцятої).


Дивіться відео з поясненням Олександра Авраменка про те, як вказати час без русизмів:

Жахливий удар рашистів по жилим кварталам Херсона: Скалічені люди, серед них – поліцейські та комунальники (фото, відео)

понеділок, 2 жовтень 2023, 16:45

Керівник Херсонської ОВА Олександр Прокудін повідомив про смерть поліцейського, який отримав важкі поранення, рятуючи цивільного під час ворожого обстрілу Херсона. . Сьогодні, 2 жовтня, вранці російська армія завдала удару по середмістю Херсона. В рез...

Артем Пивоваров зворушив вчинком на своєму концерті щодо українського бійця, який через поранення втратив зір (відео)

понеділок, 2 жовтень 2023, 16:30

Військовий штурмової бригади Національної Гвардії в лютому цього року під час виконання бойового завдання дістав важке поранення. . Український співак Артем Пивоваров показав відео зі свого концерту, на який прийшов військовий, який втратив зір після ...