Велика зупинка Місяця. Де і коли українці зможуть спостерігати рідкісне астрономічне явище, що повторюється раз на 18 років

Велика зупинка Місяця відбувається кожні 18,6 року. Цей місячний застій буде найбільш яскраво вираженим по всій планеті у дні рівнодення: у вересні 2024 року та березні 2025-го. Однак стартує він вже 21 червня.

Востаннє таке незвичне явище можна було спостерігати у 2006 році. Під час цієї події Місяць сходить і заходить у крайніх точках горизонту, а також підіймається до найвищої та найнижчої точок неба, пише Livescience.

Зупинка Місяця можлива, тому що він не йде тим самим шляхом, що й Сонце. Положення його сходу та заходу на горизонті постійно змінюються через рухи Землі та Місяця.

Велика зупинка Місяця, або місячний потік, відбувається, коли нахили Землі та Місяця є максимальними. У цей період Місяць сходить і заходить на крайніх межах свого діапазону. Він підіймається в найвищій північно-східній точці та заходить у найвищій північно-західній точці. А також він сходить у своїй південно-східній точці та заходить у своїй південно-західній точці.

Тож спостерігати місячний застій найкраще у дні рівнодення (вересень і березень), однак видимість залежить від фази місяця, вашого місця перебування та погоди. Найкращий час для огляду - це схід місяця і захід сонця, а також під час повного місяця.

Вже 21 червня Сонце сходитиме та зайде на крайньому північному сході та північному заході, а повний Місяць буде сходити та заходити на крайньому північному сході та північному заході. І навпаки, 15 грудня Сонце сходитиме й зайде на крайньому південно-східному та південно-західному напрямках, а повний Місяць буде сходити й заходити на крайньому північно-західному та північно-східному напрямках.

Щоб найкраще побачити це явище, спостерігайте щоразу з того самого місця і ви помітите велику різницю. Щоб сповна помітити цей ефект, не обов’язково використовувати бінокль чи телескоп. Але ці пристрої можуть допомогти вам збільшити масштаб повністю освітленого супутника Землі.

Цікаво, що велика місячна зупинка істотно впливає на тривалість перебування місяця на небі вночі. Місяць, що сходить найдальше на північний схід у північній півкулі, підіймається вище в небо і залишається на небі довше. Він світить у помітно іншій позиції, ніж під час незначної зупинки Місяця.

І що ще більш цікаво, що історичним пам’яткам, таким як Стоунхендж, Калланіш і Ньюгрейндж відомі точки сходу і заходу Місяця під час його великої зупинки. Це вказує на важливість цієї небесної події в минулому.

Попит на китайські автівки серед українців зріс на 50%: Ось які машини обирали

субота, 20 липень 2024, 6:50

Впродовж першого півріччя українці придбали близько 7,3 тис. легкових авто, ввезених з Китаю. Про це повідомляє Укравтопром, передають Патріоти України. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року попит на авто китайського виробництва збільшився ...

Приєднався до своїх персонажів: Автора воєнно-пригодницької книги "Наказ – загинути", що уславлює російських вояків, ліквідували в Україні

субота, 20 липень 2024, 6:00

Українські військовослужбовці ліквідували російського письменника Анатолія Гончара, на рахунку якого - кілька пропагандистських книг, які прославляли армію Росії. Про це стало відомо із повідомлень соцмереж, передають Патріоти України.. Загиблий росіян...