​Верховний суд став на сторону української церкви: Митрополит Епіфаній розповів, скільки парафій Московського патріархату в Україні приєдналося до ПЦУ

Наразі в більшості випадків судові спори вирішують на користь тих громад, які ухвалили рішення про приєднання до ПЦУ

Протягом двох роки до Православної церкви України приєдналося приблизно 700 нових парафій. Про це предстоятель ПЦУ розповів в інтерв'ю "Радіо Свобода", зазначають Патріоти України.

"Зараз є багато прецедентів. Згідно зі статистикою, упродовж цих двох років до ПЦУ приєдналося приблизно 700 парафій нових. І ми маємо сотні позовів, спорів, які розглядають у різних судових інстанціях", – повідомив митрополит.

Епіфаній наголосив про те, що нещодавно Верховний Суд уперше ухвалив рішення про законність виходу релігійної громади з юрисдикції Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) і входження у ПЦУ.

"Чому це дуже важливе рішення? Бо воно лягає в основу в подальшу правову практику. Всі інші суди нижчої інстанції повинні керуватися цим рішенням. Тобто складається певна така правова практика, на яку повинні зважати суди нижчої інстанції. І в більшості випадків усі ті судові спори, які зараз є, розв’язують на користь тих громад, які ухвалили рішення про приєднання до ПЦУ", – пояснив Епіфаній.

Водночас він зазначив, що останнім часом зупинилася ситуація з переходами парафій у ПЦУ.

"Можливо, ми навіть говоримо неправильно про переходи. Чому? Бо, згідно з томосом, відповідно до роз’яснень його всесвятості, патріарха Варфоломія, всі православні парафії в Україні належать ПЦУ. Але існує такий певний канонічний колапс, що в Україні є ті, які не визнають цієї реальності", – додав митрополит.

Коли з "пістолета" заправної колонки ллється... не паливо: Як шахраї на АЗС обдурюють водіїв

четвер, 19 травень 2022, 0:22

Українці продовжують масово скаржитися на несумлінних працівників АЗС та махінації з паливом. З кожним днем "ділки" вигадують все нові схеми та способи наживатися на критичній ситуації в країні, повідомляють Патріоти України. У соціальних мережах водії...

Андрій Шевченко назвав іноземного футболіста, який найбільше допоміг Україні

четвер, 19 травень 2022, 0:13

Легенда українського та світового футболу Андрій Шевченко відзначив польського форварда мюнхенської "Баварії" Роберта Левандовськи за надану підтримку Україні під час війни з Росією. Про це повідомляє Tribuna, передають Патріоти України. "Хто з іноземн...