Від 1 січня 2025 року в Україні набрає чинності новий Закон "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" (№3720), що призведе до значних змін у процесі оформлення полісів для водіїв, які планують подорожувати за кордон. Про це повідомили у КМУ, передають Патріоти України.
Однією з головних змін є введення нових правил для "зеленої картки", що тепер буде діяти лише з наступного дня після її оформлення. Це означає, що водії більше не зможуть отримати страховку безпосередньо перед виїздом і одразу перетнути кордон. Також важливо планувати оформлення полісу завчасно, щоб уникнути затримок на кордоні.
З 2025 року також запроваджується електронний формат полісів, який буде визнано в усіх країнах-членах системи "Зелена картка". Водії зможуть зберігати електронний сертифікат на смартфоні і не будуть змушені друкувати паперову версію.
Ще однією важливою зміною стане скасування регулювання вартості полісів МТСБУ. Страхові компанії з 2025 року зможуть самостійно визначати ціни, що дозволить водіям обирати найвигідніші пропозиції.
Для того, щоб безперешкодно перетинати кордон, водії повинні оформити поліс "Зелена картка" завчасно. Прикордонна служба має право відмовити у перетині кордону у разі відсутності чинного страхового сертифіката. Важливо, щоб інформація про договір страхування була внесена до Єдиної централізованої бази даних МТСБУ.
Наразі ціни на поліс "Зелена картка" варіюються залежно від типу транспорту і періоду страхування. Проте з 2025 року вартість буде визначатися страховими компаніями на власний розсуд.
Для оформлення поліса необхідно мати:
Водіям важливо заздалегідь підготуватися до змін і враховувати нові вимоги для поїздок за кордон.
Радянський космічний апарат «Космос-482», запущений ще у 1972 році для дослідження Венери, сьогодні зійшов з орбіти та впав у Індійський океан. Про це повідомив «Роскосмос», передають Патріоти України. За даними російської корпорації, об’єкт увійшов у ...
В Україні ширяться випадки крадіжок акаунтів в Telegram. Злочинці за допомогою фішингових панелей крадуть чужі акаунти, а потім використовують їх для того, щоб виманювати кошти у тих, хто знаходиться в переліку контактів в вкраденому акаунті. Першими ц...