
Українська православна церква Московського патріархату зобов’язана повернути заповіднику Києво-Печерській лаврі майно Нижньої лаври. Таке рішення ухвалив суд, передає Мінкульт.
«Суд зобов'язав монастир УПЦ МП повернути заповіднику майно Нижньої лаври. Такий позов був від МКІП та заповідника «Києво-Печерської лавра», – йдеться в повідомленні.
Справа стосується перешкоджання з боку УПЦ МП діяльності комісії, яка займається передачею майна, а саме 79 об'єктів, пояснили в заповіднику. Також відомо, що завтра вранці вони обмежать доступ відвідувачів на територію Нижньої Лаври через «системне перешкоджання роботі».
Натомість адвокат Микита Чекман прокоментував так: «Суд фактично дозволив виселення монахів з території Лаври». Додав, що рішення не відразу вступає в силу і вони подаватимуть апеляцію.
У Мінкульті заявляли, що наразі держава взяла в «оперативне управління» тільки 10 об'єктів на території Нижньої Лаври.
Наприкінці тижня в Україну прийде хвиля сильної спеки, яка охопить більшість регіонів країни. Температура повітря місцями сягатиме +35…+37°С. Про це розповіла синоптикиня Наталка Діденко у проєкті "Тепер головне" на Еспресо, передають Патріоти України....
Через відключення світла та нестачу бензину припинилися постачання товарів широкого спектру у роздрібній мережі. Проблеми з електрикою та паливом в окупованому Севастополі призвели до того, що там закрилася частина магазинів та ринків, перестав ходити ...