Від душевного стану залежить робота мозку: Вчені розкрили дані нових досліджень

Науковці з Каліфорнійського університету виявили, що люди, які зазнали менше стресу, мають нижчий ризик розвитку розладів мозку. Також це сприяє повільнішому зниженню когнітивних здібностей із віком, передають Патріоти України.

Як душевний стан впливає на роботу мозку

Дослідники помітили, що молекулярні механізми мітохондрій, які відповідальні за перетворення енергії, працюють ефективніше у людей похилого віку, які зазнали менше психологічного стресу впродовж життя.

Учені зазначили, що позитивний життєвий досвід сприяє збільшенню кількості білків, необхідних для енергетичного обміну в мітохондріях.

– Можливо, тому хронічний психологічний стрес і негативні переживання шкідливі для мозку, оскільки вони пошкоджують або погіршують трансформацію мітохондріальної енергії в дорсолатеральній префронтальній корі, частині мозку, що відповідає за когнітивні завдання високого рівня, – кажуть вчені.

Як проводили дослідження

У дослідженні було використано дані майже 450 людей, які збирали протягом 20 років. Після того, як учасники помирали, науковці проводили аналіз клітин їхнього мозку. Так вони досліджували зв’язок між психосоціальним досвідом і біологією мітохондрій.

Учені пояснили, що мітохондрії можна порівняти з антенами, які приймають молекулярні та гормональні сигнали і передають їх клітинному ядру. Це змінює життєвий цикл кожної клітини.

В Україні суттєво похолодає: Синоптик розповів, коли чекати на зниження температури

понеділок, 22 липень 2024, 22:40

Перші дві декади липня були в Україні аномально спекотними. Синоптичні умови над Європою почали змінюватися вже 19 липня і в регіонах сталося відчутне зниження температури. Про розповів синоптик Ігор Кібальчич в коментарі "Телеграфу", передають Патріо...

Тарифи на електроенергію зміниться? Ось коли в Україні може знову здорожчати світло

понеділок, 22 липень 2024, 21:40

Тариф на електроенергію не переглядатиметься до 1 травня наступного року. Про це йдеться у відповіді міністра енергетики України Германа Галущенка на запит нардепа Олексія Кучеренка, передають Патріоти України. "Ціна на електричну енергію для побутови...