Науковці з Каліфорнійського університету виявили, що люди, які зазнали менше стресу, мають нижчий ризик розвитку розладів мозку. Також це сприяє повільнішому зниженню когнітивних здібностей із віком, передають Патріоти України.
Дослідники помітили, що молекулярні механізми мітохондрій, які відповідальні за перетворення енергії, працюють ефективніше у людей похилого віку, які зазнали менше психологічного стресу впродовж життя.
Учені зазначили, що позитивний життєвий досвід сприяє збільшенню кількості білків, необхідних для енергетичного обміну в мітохондріях.
– Можливо, тому хронічний психологічний стрес і негативні переживання шкідливі для мозку, оскільки вони пошкоджують або погіршують трансформацію мітохондріальної енергії в дорсолатеральній префронтальній корі, частині мозку, що відповідає за когнітивні завдання високого рівня, – кажуть вчені.
У дослідженні було використано дані майже 450 людей, які збирали протягом 20 років. Після того, як учасники помирали, науковці проводили аналіз клітин їхнього мозку. Так вони досліджували зв’язок між психосоціальним досвідом і біологією мітохондрій.
Учені пояснили, що мітохондрії можна порівняти з антенами, які приймають молекулярні та гормональні сигнали і передають їх клітинному ядру. Це змінює життєвий цикл кожної клітини.
У Полтавській області чоловік ухилився від військового призову. Фігурант проігнорував повістку, пояснивши свій вчинок тим, що був обурений поведінкою представників ТЦК та СП. Про це йдеться у вироку, який Лохвицький районний суд міста Полтави ухвалив 1...
Крашанки або писанки є одним з головних атрибутів Великодня. Зазвичай, це зварені яйця, які розмальовані різними візерунками. Такі яйця за кімнатної температури рекомендують зберігати недовго., передають Патріоти України з посиланням на ТСН. У холодиль...