Від українців приховали ядерну катастрофу! Ось чому тисячі захворіли на рак (відео)

Секретний ядерний вибух в Україні, який був використаний для гасіння пожежі на газовій свердловині біля села Хрестище в Харківській області, призвів до незворотних наслідків для тисяч українців. Так звана операція "Факел", яка пройшла в 1972 році, призвела до масових захворювань на рак у місцевих жителі, передають Патріоти України.

Як повідомляється, радянська влада вирішила провести експеримент з атомною зброєю, коли на газовому родовищі в Харківській області почалася пожежа. Підземний ядерний вибух, який мав загасити вогонь, готували в Москві, під наглядом КДБ, в умовах надзвичайної таємності, а подробиці операції досі зберігаються в Росії під грифом "державна таємниця".

Місцеві жителі були евакуйовані на відстань від семи кілометрів від місця проведення експерименту. Експеримент звернувся провалом: вибух буквально "вирвався" назовні атомним грибом.

"Нас дуже труснуло. Там було велике начальство з Москви, Києва і Харкова, стояли вертольоти, "Волги"... вони були в курсі, що це за звук, тому всі почали розбігатися. А нам ніхто нічого не казав", – розповів один з очевидців події.

Через 30 хвилин після проведення операції місцевих жителів повернули додому. Після вибуху селяни пили воду з уражених радіацією колодязів, їли овочі з заражених городів, пасли худобу на опроміненій землі. Пізніше до місця пожежі почали їздити туристи, а місцеві школярі любили грати там після навчання. Через це в перші тридцять років після вибуху в найближчих селах кількість онкохворих різко зросла. До початку двохтисячних близько півтори тисячяі людей в околицях вибуху померли від раку, заявили місцеві лікарі.

Правда, після вибуху на місці катастрофи залишився газовий факел, який гасили ліквідатори. Місцеві називали їх "бригадою смертників", так як в процесі гасіння померло 11 ліквідаторів.

"Ми були проти (вибуху - прим. ред.), пропонували свій варіант. Але Брежнєв і Косигін підписали і дали команду. Там були люди, які були дуже зацікавлені в результатах ядерного вибуху в густонаселених районах, писали дисертацію про це", - розповів ліквідатор Володимир Краснокутський.

Хіти тижня. Зіркова "пушка-пишка" шокувала відвертим знімком у білизні

неділя, 20 вересень 2020, 1:00

Хтось в захваті від нового фото, інші ж висловлюють своє розчарування... "Ох, скільки разів кожен з нас щось замовляв і не вгадував з розміром. А особливо, коли маєш якісь не звичні розміри або особливості тіла. Ну що, дівчатка і хлопчики, пишіть в ком...

Як у фільмі жахів: В окупованій Макіївці з кранів ллється вода з хробаками (фото)

неділя, 20 вересень 2020, 0:32

В окупованій бойовиками Макіївці Донецької області у людей нова біда: тут з крана почали витікати "сюрпризи", повідомляють Патріоти України. Також в мережі опублікували фото з цим жахливим видовищем. "Макіївка. Східний. Набрали в ванну води. Вони жахну...