Відкриті кордони: Чому в Україні масово звільняються прикордонники

Чи можуть кордони країни залишитися "відкритими" через дефіцит працівників.

Прикордонники

З початку 2019 року в Україні звільнилося півтисячі прикордонників. У Держприкордонслужбі намагаються вирішити питання з підвищенням для них зарплат, інформують Патріоти України. Річ у тім, що в цьому році замість обіцяних 30% надбавки службовці отримали набагато менше. Пощастило лише молодшому складу. Чи можуть кордони країни залишитися "відкритими" через дефіцит працівників —пишеться у матеріалі OBOZREVATELя.

Чекають на рішення Кабміну

Найперше прикордонники невдоволені низькими зарплатами.

"Зарплату підняли переважно тим, хто отримував мінімальні виплати. Це початківці, низькі категорії, які ще не мають великого досвіду. Їм зараз платять 9500 — 10000 грн", — повідомив радник глави Держприкордонслужби Олег Слободян.

За його словами, вони вже подали документи до МВС і Кабміну на перерахунок зарплат для офіцерів.

У МВС нам сказали, що чекають на рішення уряду.

"Ми за те, щоб усім підрозділам МВС регулярно підвищували заробітну плату. Але ми не можемо це вирішити самі, потрібне рішення Кабміну. Ми на нього чекаємо", пояснив спікер відомства Артем Шевченко.

За словами радника глави МВС Івана Варченка, ситуація на кордоні нормальна.

"У першому кварталі цього року звільнилося 500 осіб, але водночас прийшло на службу 800. Так що нічого драматичного немає. У середньому половина прикордонників отримала підвищення зарплати на 20%. Так, це переважно рядові, які отримували маленькі зарплати. Те, що старші офіцери невдоволені своєю зарплатою, так у нас зараз в країні мало хто цим задоволений, самі розумієте", наголосив Варченко.

Що стосується призову строковиків до Держприкордонслужби, то відомство відновило цю практику ще у 2016 році. Тоді також планували набрати 4000 осіб, як і у цьому році.

Прикордонники

Новеньких заманюють відпусткою і санаторіями

Тим часом у Держприкордонслужбу набирають нових працівників за контрактом. На сайті з пошуку роботи пропонують вакансію молодшого інспектора. Вік від 18 до 40 років, беруть навіть тих, хто не проходив строкову службу.

Зарплату обіцяють від 9500 грн. Плюс відпустку від 30 до 45 днів, відпочинок у відомчих санаторіях, стаж роботи рахуватимуть рік за півтора, а на пенсію можна вийти через 25 років служби.

Кличуть у прикордонники

В Україні масово звільняються прикордонники: що відбувається і чим загрожує

"Охочих багато, щодня люди дзвонять. І не просто цікавляться роботою, а подають документи, проходять конкурс. Ті, хто успішно склав тести, фізичну підготовку, оформлюються на роботу", відповів OBOZREVATEL по телефону рекрутер.

Щоправда, як розповідають самі офіцери-прикордонники, частина з них зараз звільняється і шукає роботу на цивілці.

"Я вже десять років прослужив, а моя зарплата зараз трохи вища, ніж у початківця. Додали 700 грн і все. У мене дружина бюджетниця, теж небагато отримує, свого житла у нас немає, живемо у службовому. Набридло. Ми сподівалися, що нам хоч по 3000-4000 грн підкинуть. А так, я краще на батьківщину поїду, займуся своєю справою або наймуся кудись", зазначив у розмові з нами один із прикордонників Закарпатської області.

Джерело: Обозреватель

Хіти тижня. Рідкісний автомобіль за $1 мільйон помітили на вулицях Одеси (фотофакт)

понеділок, 18 листопад 2019, 18:30

Модель була випущена лімітованою серією в сотню примірників. Вулицями Одеси роз'їжджає рідкісний шестиколісний автомобіль Mercedes-Benz Geländewagen G63 AMG 6X6 вартістю майже 1 млн доларів. Унікальний позашляховик помітили на вихідних у центрі міста, ...

Біда для Х**ла. Росія тріщить по швах: У Калмикії тисячі людей вийшли на вулиці з прапорами України (фото, відео)

понеділок, 18 листопад 2019, 17:44

У місті Еліста - столиці республіки Калмикія - тисячі людей вийшли на вулиці з прапорами України. Вони протестують проти того, що російська влада призначила на посаду голови адміністрації міста Дмитра Трапезникова, відомого тим, що він був ватажком "ДН...