Відкриття багато чого пояснює: Вчені знайшли найдавнішого предка людини

Вченим вдалося виявити рештки стародавньої тварини, яка може пояснити, яким чином хребетні вийшли на сушу. ​Скам'янілості в прекрасній формі, що дозволить повністю відтворити скелет, таким чином заповнивши ще один пробіл у теорії еволюції.

Сенсаційну знахідку зробила міжнародна група дослідників в республіці Комі (РФ), передають Патріоти України з посиланням на журнал Nature.

Рештки належать одному з ранніх представників тетраподів - групі тварин, які забезпечили вихід з води на сушу. Таким чином вони стали предками амфібій, рептилій, птахів, ссавців, у тому числі і людини.

До цього часу вчені могли судити про тетраподів тільки про фрагментарних останках, які виявляли час від часу. Це не дозволяло зрозуміти, що з себе представляла ця група тварин. Вони мешкали на Землі близько 393 мільйонів років тому.

Дослідники відзначають, що поява тетраподів стала одним з ключових подій в історії хребетних тварин. Тетрапода назвали Parmastega aelidae.

Всього було знайдено і отпрепаровано понад 100 примірників кісток Пармастеги, які чудово стикуються між собою, що дозволило створити тривимірну реконструкцію черепа, нижньої щелепи і плечового пояса цієї тварини, роблячи його найдавнішим тетраподом, вигляд якого може бути коректно відновлений.

При цьому, в зібраній колекції присутні залишки як дорослих, так і молодих особин. Довжина голови найбільшого примірника становить 27 см. Пармастега віддалено нагадує крокодила, але її очі були над головою, а паща була зігнута так, що була схожа на посмішку, або ж оскал, оскільки паща була повна величезних зубів.

Дослідники припускають, що тварина більшу частину часу проводила, плаваючи біля поверхні з висунутими з води очима. Приблизно так само поводяться крокодили під час полювання. Вчені припускають, що вона могла полювати на великих багатоніжок або ракоскорпіонів, які мешкали в прибережній зоні.

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...