Відлуння землетрусу в Туреччині дійшло до двох українських АЕС, - "Енергоатом"

Українські атомні електростанції зафіксували відлуння землетрусів у Туреччині, проте вони здатні витримати підземні поштовхи потужністю до семи балів за шкалою Ріхтера. Як повідомляє прес-служба НАЕК "Енергоатом" з посиланням на президента компанії Петра Котіна, всі українські АЕС проектувалися з урахуванням сейсмічної активності регіону, передають Патріоти України.

"Відлуння землетрусу в Туреччині та інших регіонах світу відчули й в Україні. Незначні поштовхи зафіксували системи сейсмічного моніторингу Хмельницької та Південноукраїнської АЕС", - йдеться в повідомленні.

За інформацією компанії, обладнанням, яке фіксує поштовхи земної кори, оснащені всі АЕС України. У режимі реального часу головний центр спеціального контролю (ГЦСК) відстежує і реєструє будь-яке відхилення від норми сейсмічної стійкості в районі розташування атомних станцій.

"При виборі майданчиків для будівництва вибиралися ті ділянки, де найбільш безпечно. Вітчизняні атомні станції здатні витримати землетруси потужністю до семи балів", - повідомив Котін.

Також на українських АЕС працює аварійний захист енергоблоків: при шести балах блоки терміново зупиняються і переводяться в безпечний стан.

Відзначається, що роботи з дослідження сейсмічної небезпеки "Енергоатомом" були виконані з урахуванням міжнародних рекомендацій МАГАТЕ і узгоджені з Держатомрегулювання України. Кожні десять років проводиться переоцінка безпеки всіх реакторів на сейсмічну стійкість і при необхідності вживаються додаткові заходи для захисту енергоблоків.

В якості довідки в компанії повідомили, що західні фахівці використовують шкалу, яка враховує фізичні наслідки руйнування, а не енергію, як за шкалою Ріхтера. Тому 8-9 балів (зафіксовані в Туреччині) прирівнюються до 6-7 балів за шкалою Ріхтера.

Американці створили робота, який працює на сонячній енергії та радіохвилях: Може пересуватися різними поверхнями та переносити обладнання втричі важче за власну вагу (відео)

неділя, 1 жовтень 2023, 3:35

Команда дослідників з Вашингтонського університету створила нового робота, який може працювати на сонячній енергії та радіохвилях. Про це повідомляє Interesting Engineering. Робот, який отримав назву MilliMobile, розміром з монету і важить стільки ж, с...

Разом проводили шкільні канікули у бабусі на Черкащині: Коля Сєрга розповів про кузена-окупанта з Росії та як попросив маму "послати" того, щоб більше не назвонював (відео)

неділя, 1 жовтень 2023, 2:35

Співак та поет Коля Сєрга має родичів у Росії – це сім'я його тітки. Він розповів, чи спілкується з родичами та як до них ставиться. . Засновник "Культурного десанту" Коля Сєрга народився в Україні, але дитинство провів в Южноуральську, бо батько був ...