Українські атомні електростанції зафіксували відлуння землетрусів у Туреччині, проте вони здатні витримати підземні поштовхи потужністю до семи балів за шкалою Ріхтера. Як повідомляє прес-служба НАЕК "Енергоатом" з посиланням на президента компанії Петра Котіна, всі українські АЕС проектувалися з урахуванням сейсмічної активності регіону, передають Патріоти України.
"Відлуння землетрусу в Туреччині та інших регіонах світу відчули й в Україні. Незначні поштовхи зафіксували системи сейсмічного моніторингу Хмельницької та Південноукраїнської АЕС", - йдеться в повідомленні.
За інформацією компанії, обладнанням, яке фіксує поштовхи земної кори, оснащені всі АЕС України. У режимі реального часу головний центр спеціального контролю (ГЦСК) відстежує і реєструє будь-яке відхилення від норми сейсмічної стійкості в районі розташування атомних станцій.
"При виборі майданчиків для будівництва вибиралися ті ділянки, де найбільш безпечно. Вітчизняні атомні станції здатні витримати землетруси потужністю до семи балів", - повідомив Котін.
Також на українських АЕС працює аварійний захист енергоблоків: при шести балах блоки терміново зупиняються і переводяться в безпечний стан.
Відзначається, що роботи з дослідження сейсмічної небезпеки "Енергоатомом" були виконані з урахуванням міжнародних рекомендацій МАГАТЕ і узгоджені з Держатомрегулювання України. Кожні десять років проводиться переоцінка безпеки всіх реакторів на сейсмічну стійкість і при необхідності вживаються додаткові заходи для захисту енергоблоків.
В якості довідки в компанії повідомили, що західні фахівці використовують шкалу, яка враховує фізичні наслідки руйнування, а не енергію, як за шкалою Ріхтера. Тому 8-9 балів (зафіксовані в Туреччині) прирівнюються до 6-7 балів за шкалою Ріхтера.
На Чернігівщині до трьох років позбавлення волі засудили чоловіка, що ухилився від мобілізації. Він отримав чотири повістки та пройшов ВЛК, що визнала його "обмежено придатним", передають Патріоти України. Однак чоловік написав кілька заяв про відмову ...
Інсульт – надзвичайно поширений стан. Щороку з інсультами в Україні госпіталізують понад 145 тисяч осіб. Передумови, що значно підвищують ризик виникнення цього стану, медики називають факторами ризику, передають Патріоти України. "Ефективна профілакти...